15:22 17.05.2022

Понад 3 тис. жителів Маріуполя окупанти утримують у "фільтраційній в'язниці" у селищі Оленівка Донецької області – Денісова

1 хв читати
Понад 3 тис. жителів Маріуполя окупанти утримують у "фільтраційній в'язниці" у селищі Оленівка Донецької області – Денісова

Понад 3 тисячі цивільних жителів Маріуполя російські окупанти утримують у "фільтраційній в'язниці" – колишній виправній колонії №52 у селищі Оленівка Донецької області, повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

"Серед заручників - близько 30 волонтерів, які намагалися завезти до Маріуполя гуманітарну допомогу та врятувати жителів. Перед відправленням до колонії окупанти піддають затриманих громадян багатогодинним допитам і тортурам із застосуванням електричного струму. Строк "фільтрації", тобто перебування у колонії - 30 діб. Для "особливо неблагонадійних" - активістів, колишніх військових, правоохоронців - він продовжується ще на місяць", - написала вона у фейсбуці.

Омбудсмен наголосила, що захоплення та катування заручників є актом тероризму відповідно до Конвенції Ради Європи про попередження тероризму та воєнним злочином відповідно до статті 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду.

"Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну врахувати ці факти воєнних злочинів і порушень прав людини РФ в Україні. Я закликаю міжнародну спільноту визнати РФ державою, що підтримує та здійснює тероризм!", - закликала вона.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА