Інтерфакс-Україна
11:24 23.05.2022

Після реформування бібліотечної системи кількість бібліотек скоротиться у кілька разів – директорка УІК Коваль

2 хв читати
Після реформування бібліотечної системи кількість бібліотек скоротиться у кілька разів – директорка УІК Коваль

Директорка Українського інституту книги Олександра Коваль вважає, що після реформування бібліотечної системи кількість бібліотек має скоротитись у кілька разів.

"Очевидно, що не може бути такого, щоб ми повернулися до старої бібліотечної структури. Безперечно, вона є однією з перших структур надання культурних послуг, які мають бути абсолютно змінені. Не може бути такого, щоб в Україні, яка нині в дуже скрутному становищі і буде в такому стані протягом найближчих десятиліть, далі утримувалася мережа з 15 тис. публічних бібліотек. Безперечно, їхня кількість має зменшитись у рази. Це може бути 5-7 тисяч бібліотек, можливо, ще менше: стаціонарних бібліотек залишиться тільки 3 тисячі, по одній чи по кілька на кожну територіальну громаду", - сказала Коваль в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Водночас вона наголосила, що всі жителі так чи так мають бути забезпечені доступом до бібліотечних послуг.

"Тому потрібно буде розвивати доставку книжок від цих центральних бібліотек, можуть бути якісь "бібліобуси", можуть бути міжбібліотечні абонементи з доставкою поштовими сервісами за доступною ціною", - додала директорка УІК.

Також вона зазначила, що бібліотеки мають змінити свій вигляд, інтер'єр, усю свою роботу для того, щоб вони стали сучасними, привабливими для молоді та для дітей, надавали можливості читати книжки і в паперовому, і в електронному вигляді, а також надавали багато інших культурних та інформаційних послуг.

"Усе це має бути змінено і трансформовано, і ми наразі ці зміни й напрацьовуємо. Тому план відновлення України включатиме і реформування бібліотечної системи, і питання наповнення бібліотечних фондів після вилучення російської літератури", - наголосила Коваль.

Голова УІК також вважає за необхідне змінити підходи до оплати праці бібліотекарів, яка наразі залежить від категорії бібліотеки, а та залежить від кількості фондів. Крім того, враховуються "такі показники, як книговидача та кількість приписаних до бібліотеки читачів", і тому, за словами Коваль, бібліотекарі подають завищену статистику, щоб отримувати і без того невелику зарплату в 5-6 тис. грн.

"Я вважаю, що ми повинні покінчити з цією ганебною практикою, яка змушує людей до фальшування результатів їхньої роботи, і не оцінювати роботу бібліотеки за показниками наявних фондів і книговидачі, а звернутися до досвіду європейських країн і стимулювати активність у залученні нових читачів, проведенні різних заходів, промоції читання", – додала Коваль.

Серед іншого директорка УІК вважає, що при кожній бібліотеці має бути створено опікунські або наглядові ради, які стежитимуть за тим, щоб бібліотека отримувала достатньо фінансів, а також за змістом наповнюваних бібліотечних фондів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Через атаку ворожих БпЛА в Дніпрі постраждали дві дитини – Лисак

Внаслідок ворожого ракетного удару в Ізюмі постраждали дві людини

РФ вже понад 30 разів порушила режим припинення вогню в енергетичній сфері

Зеленський про угоду з США: базові юридичні речі майже доопрацьовані

Зеленський обговорив з дипломатами роботу на найближчі тижні

Зеленський: Готуємо деталі того, як може функціонувати безпековий контингент в Україні

Кошта: Я приєднуюся до програми BringKidsBack, щоб вимагати безпечного повернення українських дітей

Виставка "База. Ґрунт. Фундамент", присвячена українській боротьбі за незалежність, відкрилася у Софії Київській

Військові Ізраїлю поки що не ведуть масштабного наступу в Газі, щоб не заважати переговорам про заручників

В Офісі президента відбувся брифінг для іноземних дипломатів щодо санкційної політики проти Росії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА