Інтерфакс-Україна
14:37 25.05.2022

У Маріуполі загинули щонайменше 22 тисячі мирних жителів - радник мера

1 хв читати
У Маріуполі загинули щонайменше 22 тисячі мирних жителів - радник мера

Щонайменше 22 тисячі жителів окупованого міста Маріуполь Донецької області загинули за три місяці війни, пише CNN із посиланням на радника мера міста Петра Андрющенка.

За словами Андрющенка, цифра 22 тис. заснована на численних контактах, які він та інші чиновники мерії продовжують підтримувати з чиновниками, що залишилися в місті. Але він вважає, що реальна цифра може бути набагато вищою.

Андрющенко сказав, що процес перепоховання мертвих ускладнюється тим, що офіційні особи РФ наполягають на тому, щоб витягнуті тіла були доставлені в морг, і що особи, які вимагають видачі тіл, мають погодитися на запис відео, на якому заявник каже, що загиблого було вбито українськими військовими.

Радник мера сказав, що його контакти малюють картину міста, охопленого гуманітарною катастрофою, з дуже невеликим контактом із зовнішнім світом. Мобільний зв'язок лише починає відновлюватися. Мешканці не можуть вільно пересуватися, оскільки для будь-якого пересування містом необхідні спеціальні перепустки, а система фільтрації не дає змоги їм взагалі тікати.

Як повідомлялося, наприкінці квітня мер Маріуполя Вадим Бойченко заявляв, що з початку повномасштабного наступу російських окупантів у Маріуполі загинули понад 20 тисяч мешканців.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп: Путін може приїхати на Чемпіонат світу з футболу 2026 в Америку, а може й ні, залежно від подій наступних тижнів

Трамп заявив, що висловив невдоволення Путіну ударом РФ по американському заводу в українському Закарпатті

Сутички відбулись у Вінниці при спробі поліцейських заблокувати громадянина, якого розшукував ТЦК

Дві масштабні пожежі в екосистемах у передмісті Харкова локалізовано, триває їх ліквідація

Військові розкритикували вилучення 8 млрд грн з бюджету Києва, відзначивши, що столиця дає їм найбільше дронів

В "Укроборонпромі" працює майже 1 тис. ветеранів - Сметанін

Waymo почне тестувати безпілотні автомобілі в Нью-Йорку

Досвід українських воїнів матиме значення при зміні підходів до трансатлантичної оборони – Рютте

Двох хлопців 21 та 22 років вдалося повернути з окупованого Криму – Єрмак

Національна гвардія у Вашингтоні буде озброєна

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА