21:29 25.05.2022

Рада ЄС схвалила нові правила Євроюсту, які дозволяють агенції зберігати докази воєнних злочинів, вчинених в Україні

2 хв читати
Рада ЄС схвалила нові правила Євроюсту, які дозволяють агенції зберігати докази воєнних злочинів, вчинених в Україні

Рада ЄС схвалила пропозицію розширити повноваження Євроюсту, що дозволить агенції зберігати докази воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду, вчинених в Україні.

"Щоб допомогти забезпечити відповідальність за злочини, вчинені в Україні, сьогодні Рада схвалила нові правила, що дозволяють Євроюсту зберігати, аналізувати та берегти докази щодо основних міжнародних злочинів, включно з воєнними злочинами, злочинами проти людяності та геноцид", - сказано в повідомленні Ради, поширеному в середу в Брюсселі.

Зазначається, що рішення ще має бути підписане Європейським парламентом та Радою 30 травня, після чого воно буде опубліковане в Офіційному журналі та набуде чинності наступного дня.

Нові правила дозволять Євроюсту зберігати докази, пов'язані з воєнними злочинами, включно із супутниковими зображеннями, фотографіями, відеозаписами, аудіозаписами, профілями ДНК та відбитками пальців, обробляти та аналізувати ці докази у тісній співпраці з Європолом та обмінюватися інформацією з відповідними органами, включно з Міжнародним кримінальним судом (МКС).

У пресрелізі йдеться, що "від початку агресивної війни Росії проти України численні повідомлення з України, на жаль, зазначають, що в Україні здійснювалися і здійснюються злочини проти людяності та воєнні злочини". "На початку березня всі держави-члени ЄС разом з іншими державами-партнерами вирішили колективно передати ситуацію в Україні до Міжнародного кримінального суду. На засіданні Ради юстиції та внутрішніх справ 4 березня міністри закликали Євроюст повною мірою виконувати свою координаційну роль та за необхідності надавати себе у розпорядження Прокурора Міжнародного кримінального суду", - нагадали в Раді.

Крім того, на додаток до розслідування прокурора МКС, Офіс генерального прокурора (Україна) розпочав розслідування, як і влади кількох держав-членів, так само як і була створена Спільна слідча група Литви, Польщі та України за підтримки Євроюсту та за участю прокуратури МКС.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

На Покровському та Курахівському напрямках втрати ворога впродовж дня склали понад півтисячі окупантів

ДТЕК у листопаді відновив електропостачання майже 1 млн абонентів

Український омбудсман спростував інформацію РФ про зволікання з обміном полонених

Із 3,2 млн заявок на "єПідтримку" 700 тис. оформлено на дітей

Умєров і Остін обговорили підготовку до наступного засідання у форматі "Рамштайн"

Збиті усі три керовані авіаракети, які атакували Кривий Ріг

Суд Румунії підтвердив результати першого туру президентських виборів

Юрчишин не підтримує законопроєкт щодо посилення відповідальності за інформацію з публічних реєстрів

ВАКС відмовив у звільненні від кримінальної відповідальності ексміністра агрополітики Присяжнюка

Зеленський підписав указ про санкції проти виробників і постачальників дронів для РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА