11:31 26.05.2022

Більшість українців відчувають ненависть та огиду до російських окупантів і пишаються Україною та українською армією - соцопитування КМІС

2 хв читати
Більшість українців відчувають ненависть та огиду до російських окупантів і пишаються Україною та українською армією - соцопитування КМІС

Понад половина українців (53%) через російське вторгнення в країну відчувають гнів, обурення, ненависть і огиду, при цьому 52% громадян відчувають гордість за Україну та українську армію, свідчать результати телефонного опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

Так, у пресрелізі з результатами опитування, оприлюдненому соціологами у четвер, зазначено, що повномасштабна війна з Росією переважно викликає в українців гнів/обурення/ненависть/огиду (53%), гордість за Україну та за її армію (52%), а також тривогу/страх/жах (38%).

Ще близько 19% громадян відчувають шок, 7% - пригніченість та заціпеніння, 6% - сором, 3% - захоплення.

При цьому, соціологи уточнюють, що рівень ненависті до окупантів та гордості за українську армію у західних (56% - гнів, ненависть, огида, 51% - гордість за армію) центральних (55%, 56%) та південних (53%, 49%) областях незначно вищий за показники, що демонструють східні області (46%, 45%).

На сході, у свою чергу, відсоток громадян, які відчувають шок через вторгнення, трохи вищий, ніж в інших регіонах (східні області - 26%, південні - 20%, центральні - 18%, західні - 16%).

Соціологічне телефонне опитування громадської думки "Динаміка ставлення населення до Росії та емоційний фон унаслідок війни" було проведено 13-18 травня 2022 року. Методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів було опитано 2000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).

Опитування проводилося з дорослими (віком 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, контрольованих владою України до 24 лютого 2022 року).

До вибірки не включалися мешканці територій, які тимчасово не контролювала влада України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

План відновлення України передбачає ремонт і будівництво 51,2 тис. км доріг і 1,4 тис. мостів

По базі окупантів у Мелітополі завдано удару, противник зазнав великих втрат - мер

Балансу між правом громадян на вільне пересування та порядком контролю за мобілізаційним ресурсом буде дотримано - Міноборони

Псевдоголові Мелітопольського району повідомлено про підозру у держзраді

Восьмий апеляційний адмінсуд заборонив діяльність Компартії України

На Одещині немає ризику висадки морського десанту Росії - речник ОВА

Мер Слов'янська повідомив про масований обстріл міста

Росіяни обстріляли прикордонне селище на Чернігівщині, жертв немає

Представники влади 42 країн підписали підсумкову декларацію конференції щодо відновлення України в Лугано

Європарламент проголосує 1 млрд євро першого траншу нового макрофіну для України 7 липня

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА