11:31 26.05.2022

Більшість українців відчувають ненависть та огиду до російських окупантів і пишаються Україною та українською армією - соцопитування КМІС

2 хв читати
Більшість українців відчувають ненависть та огиду до російських окупантів і пишаються Україною та українською армією - соцопитування КМІС

Понад половина українців (53%) через російське вторгнення в країну відчувають гнів, обурення, ненависть і огиду, при цьому 52% громадян відчувають гордість за Україну та українську армію, свідчать результати телефонного опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

Так, у пресрелізі з результатами опитування, оприлюдненому соціологами у четвер, зазначено, що повномасштабна війна з Росією переважно викликає в українців гнів/обурення/ненависть/огиду (53%), гордість за Україну та за її армію (52%), а також тривогу/страх/жах (38%).

Ще близько 19% громадян відчувають шок, 7% - пригніченість та заціпеніння, 6% - сором, 3% - захоплення.

При цьому, соціологи уточнюють, що рівень ненависті до окупантів та гордості за українську армію у західних (56% - гнів, ненависть, огида, 51% - гордість за армію) центральних (55%, 56%) та південних (53%, 49%) областях незначно вищий за показники, що демонструють східні області (46%, 45%).

На сході, у свою чергу, відсоток громадян, які відчувають шок через вторгнення, трохи вищий, ніж в інших регіонах (східні області - 26%, південні - 20%, центральні - 18%, західні - 16%).

Соціологічне телефонне опитування громадської думки "Динаміка ставлення населення до Росії та емоційний фон унаслідок війни" було проведено 13-18 травня 2022 року. Методом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів було опитано 2000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).

Опитування проводилося з дорослими (віком 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, контрольованих владою України до 24 лютого 2022 року).

До вибірки не включалися мешканці територій, які тимчасово не контролювала влада України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Підготовка замаху на Фаріон тривала близько місяця - джерело

Сікорський закликав союзників дозволити ЗСУ завдавати ударів по військових аеродромах РФ західною зброєю

Війська РФ увечері обстріляли Херсон, троє поранених

Раді пропонують відкликати Безуглу з посади заступниці голови комітету з нацбезпеки

Жовква: Наступні п'ять років - це вікно можливостей, яке Україна та ЄС мають використати дуже мудро

До Києва прибула Консультаційна група високого рівня з питань вступу України до ЄС

Перші EUR1,4 млрд непередбачених доходів від знерухомлених росактивів надійдуть до Європейського мирного фонду наступного тижня і підуть на військову допомогу Україні

Угорщина продовжує блокувати виплату чергового траншу до Європейського мирного фонду для України - Боррель

Боррель: Діяльність Орбана проти політики ЄС має наслідки - я прийняв рішення провести наступне неформальне засідання не в Будапешті, а в Брюсселі

Ворог завдав ракетного удару по Одещині, пошкоджена адмінбудівля приватного підприємства, склади, цивільні автомобілі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА