Інтерфакс-Україна
13:02 30.05.2022

СБУ зірвала спецоперацію ФСБ із дискредитації ОБСЄ

2 хв читати
СБУ зірвала спецоперацію ФСБ із дискредитації ОБСЄ

У Службі безпеки України повідомляють, що військова контррозвідка СБУ зірвала спецоперацію ФСБ із дискредитації ОБСЄ.

"Служба безпеки встановила, що спецслужби РФ провели серію провокацій у тимчасово окупованих районах півдня та сходу України. Ворог планував зробити постановочні сюжети для ЗМІ, щоб обвинуватити працівників ОБСЄ у нібито шпигунстві на користь СБУ та інкримінувати українській стороні пограбування офісів міжнародної організації", - повідомив речник СБУ Артем Дехтяренко у понеділок у відеоповідомленні, розміщеному у телеграм-каналі української спецслужби.

За його словами, у такий спосіб Росія мала намір скомпрометувати моніторингову місію ОБСЄ в Україні, поставити під сумнів її об'єктивність та незалежність від стороннього впливу.

"Для створення штучної доказової бази загарбники незаконно вривалися в приміщення співробітників ОБСЄ і вибивали з них компрометувальну інформацію. Так, у тимчасово окупованому Херсоні співробітники ФСБ прийшли до співробітника спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Представляючись співробітниками СБУ, вони під відеозапис змусили чоловіка підписати угоду про негласну співпрацю на офіційному бланку місцевого підрозділу української спецслужби", - розповів речник СБУ.

Також, як зазначив Дехтяренко, окупанти затримали ще декількох співробітників місії та намагалися скомпрометувати.

За словами речника української спецслужби, у період із 16 до 23 травня співробітники ФСБ, погрожуючи вбивством, змусили співробітників місії на камеру "свідчити" про пограбування офісу нібито українськими націоналістами та правоохоронцями.

Дехтяренко уточнив, що до цього окупанти п'ять разів приїжджали до офісу та грабували його майно.

"Також окупанти вимагали від представників місії у Херсоні безпідставно звинуватити свого керівника у нібито його причетності до роботи на українську спецслужбу", - розповів речник СБУ.

Він підсумував: "Згідно з отриманими даними, ворог планує використовувати зрежисовані матеріали для підготовки постановочних сюжетів, які дискредитують ОБСЄ, і надалі поширити їх через міжнародні ЗМІ. СБУ продовжує документувати факти інформаційно-підривної діяльності окупантів, під час оперативних дій встановлюються всі обставини злочинів та їх організатори".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Профільний комітет розгляне законопроєкт про ратифікацію Угоди про Спецтрибунал у п'ятницю

У Полтаві двоє загиблих і вже 47 постраждалих

Зеленський підписав закон про простежуваність водних біоресурсів

ВАКС розгляне апеляційні скарги на обрання запобіжного заходу Чернишову 7 серпня

В Полтаві ліквідовано пожежі, спричинені ворожим ударом: постраждали 24 особи, двоє загиблих

Удар по Одеському порту - варварський воєнний злочин і частина цілеспрямованої кампанії Росії проти економіки та сільського господарства України - Сибіга

Росія "Іскандером" вбила двох людей в Одеському порту та ще 6-х поранила

Зеленський планує обговорити в Данії деякі деталі ракетної програми

Україна підписала документ про спільне виробництво зі США – Зеленський

Генштаб ЗСУ підтвердив ураження російського заводу "Енергія" у Липецькій області

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА