14:31 01.06.2022

Пропозиції зупинити війну та змусити Україну відмовитися від територій пов'язані з ірраціональним страхом Європи та США перед Росією – Подоляк

2 хв читати
Пропозиції зупинити війну та змусити Україну відмовитися від територій пов'язані з ірраціональним страхом Європи та США перед Росією – Подоляк

Пропозиції європейських і американських політиків зупинити війну із втратою українських територій пов'язані, зокрема, з їхнім ірраціональним страхом перед Росією, сказав в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.

Він зазначив, що, з одного боку, політичні еліти Заходу "хочуть повернутись у довоєнний час, не бажаючи вирішувати проблем".

"Вони звикли до певних правил конформізму з погляду ведення бізнесу з Росією. Адже до війни це давало змогу отримувати чималі доходи. Вони хочуть спробувати відновити бодай якусь можливість заробляти гроші без конфлікту, бо бояться, що європейська економіка буде іншою і потребуватиме перегляду ключових правил, зокрема в енергетиці. Це впливає на них дуже сильно", - сказав радник голови ОП.

"Крім того, починає піднімати голову проросійське лобі (на Заході – ІФ), яке нікуди не поділося, як не подівся й ірраціональний страх європейців перед Росією, хоча війна триває третій місяць. Вони вважають, що Росія може знехтувати правилами безпеки й атакувати інші країни. Вони реально бояться", – сказав він.

Водночас, упевнений Подоляк, лідери ЄС і США зараз мають вибір: "або зараз усе вирішити військовим шляхом, або й після жити у страху, продовжуючи руйнувати себе".

"Страх – це погана емоція, що вводить у ступор, коли потрібно приймати антикризові рішення", - упевнений співрозмовник.

Третьою причиною змусити Україну знайти компромісне рішення війни з можливою втратою територій радник голови ВП назвав спробу європейських і американських партнерів повернути Україну в те становище, в якому вона перебувала раніше.

"Ми були вторинними для Європи. Нас не сприймали як ньюзмейкера чи країну, що впливає на формування правил співіснування в Європі. Ми мали за замовчуванням із чимось погоджуватися. А зараз Україна не погоджується. Модель поведінки Зеленського – це практично прямолінійна заява про проблеми. І якщо спочатку це не було коректно прийнято в європейському середовищі, то тепер Україна стає суб'єктом, який формує інші правила в Європі. І це багатьох лякає", - резюмував він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Стратегічною метою РФ є відновлення слави Радянського Союзу на міжнародній арені - Кулеба

В Одесі троє постраждалих від ракетного удару, з них двоє дітей, усі поранення легкі - обладміністрація

ВАКС заочно заарештував співорганізатора заволодіння 11 млн грн коштів "Укрзалізниці"

"Укренерго" застосувало графіки аварійних відключень до вечора в Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях

Баварія передала київським патрульним 11 спеціально обладнаних мотоциклів BMW

Дві ракети, запущені РФ по Одесі, збито, травмовано дитину - ОВА

Зеленський про обстріл РФ двох ГЕС: Під загрозою не лише Україна, а й Молдова

Річковий порт і мультимодальний термінал можуть з'явитися на березі Тиси

Насильство російських військових над мирними жителями має системний характер - Офіс генпрокурора

Україна і Польща погодили продовження діяльності Польського центру підтримки культури в Україні на 2024 рік

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА