Інтерфакс-Україна
14:49 01.06.2022

Темпи та масштаби наслідків війни РФ проти України для дітей можна порівняти з наслідками часів Другої світової війни – ЮНІСЕФ

2 хв читати

 Темпи та масштаби наслідків війни РФ проти України для дітей можна порівняти з наслідками часів Другої світової війни, вважають експерти Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ.

"Із 24 лютого щонайменше 262 дитини загинули і 415 отримали поранення в результаті нападів. Майже 100 днів війни в Україні призвели до того, що 5,2 млн дітей – 3 млн дітей в Україні та понад 2,2 млн дітей у країнах, які приймають біженців, – зараз потребують гуманітарної допомоги. Це руйнівні наслідки для дітей у таких масштабах та темпах, яких не було з часів Другої світової війни", - повідомляється в пресрелізі ЮНІСЕФ.

За даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини, щодня в Україні гине двоє дітей і четверо отримують поранення – здебільшого внаслідок нападів із використанням вибухової зброї у населених пунктах.

Цивільна інфраструктура, від якої залежать діти, і надалі зазнає пошкоджень чи руйнувань – щонайменше 256 медзакладів та кожна шоста "безпечна школа", яку підтримує ЮНІСЕФ на сході країни.

"Сотні інших шкіл у всій країні також були пошкоджені. Умови життя дітей на сході та півдні України, де активізувалися бойові дії, стають дедалі нестерпнішими", - констатують у ЮНІСЕФ.

Водночас виконавчий директор ЮНІСЕФ Кетрін Рассел зазначає, що без термінового припинення вогню та досягнення миру шляхом переговорів діти і далі страждатимуть, а наслідки війни позначаться на вразливих дітях у всьому світі.

"ЮНІСЕФ закликає до негайного припинення вогню в Україні та захисту всіх дітей від небезпеки. Це передбачає припинення використання вибухової зброї у населених пунктах і нападів на цивільну інфраструктуру. ЮНІСЕФ закликає забезпечити повний гуманітарний доступ, щоб безпечно й швидко дістатися дітей, які потребують допомоги, хоч би де вони перебували", - наголошують у фонді.

У ньому нагадують, що ЮНІСЕФ та його партнери доставили в Україну життєво важливі медичні та лікарські засоби для майже 2,1 млн осіб у райони, що постраждали від війни; забезпечили доступ до безпечної води понад 2,1 млн осіб у місцевостях, де мережі було пошкоджено або зруйновано; надали психічну та психосоціальну підтримку понад 610 тис. дітей, їхніх батьків та опікунів; надали шкільне приладдя майже для 290 тис. дітей.

Крім того, близько 300 тис. уразливих сімей зареєструвалися для участі у програмі грошової допомоги ЮНІСЕФ та Мінсоцполітики України.

ЮНІСЕФ працює в найважчих куточках планети, щоб допомогти дітям у скрутному становищі. На території 190 країн і територій фонд працює щодня для кожної дитини, щоб побудувати кращий світ для всіх.

ОСТАННЄ

Спровокована ворожим ударом пожежа у Харкові охопила 300 кв. м. - Синєгубов

Трамп: Ізраїль погодився на 60-денне припинення вогню в Газі

Вибух у Харкові: місто зазнало повітряної атаки, горить нежитлова споруда у Новобаварському районі

Гегсет призупинив постачання Україні Patriot, GMLRS, Hellfire, Stinger і 155-мм снарядів - ЗМІ

Мерц про постачання Taurus для України: Німеччина не стане стороною війни

Ворог завдав чергової атаки дронами-камікадзе по Ізмаїльському району Одеської області

Пентагон призупинив постачання деяких ракет ППО та високоточних боєприпасів до України через виснаження запасів США - ЗМІ

Окупанти втратили 118 військових на Покровському напрямку - Генштаб

Келлог спростував нібито обіцянку Лукашенку обмежити удари ЗСУ по РФ: це обумовлено взаємними діями Москви

ГУР завдало удару по нафтопереробному заводу "Саратоворгсинтез" у Саратовській області РФ — Генштаб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА