Інтерфакс-Україна
20:19 01.06.2022

У НАТО хотіли б досягти прогресу щодо членства Фінляндії та Швеції до саміту в Мадриді

1 хв читати
У НАТО хотіли б досягти прогресу щодо членства Фінляндії та Швеції до саміту в Мадриді

Генсек НАТО Єнс Столтенберг хотів би досягти прогресу щодо членства Фінляндії та Швеції до саміту альянсу, який пройде 28-30 червня в Мадриді.

"Найближчими днями я збираюся провести зустріч із високопосадовцями і переконатися в тому, що ми досягнемо прогресу з питання заявок Фінляндії та Швеції на вступ до НАТО. Мій намір - розібратися з цим до саміту НАТО", - заявив Столтенберг під час спільної пресконференції із держсекретарем США Ентоні Блінкеном.

Столтенберг нагадав, що Фінляндія та Швеція, а також усі члени альянсу висловили бажання обговорити з Туреччиною її заперечення проти включення двох скандинавських країн до альянсу.

Він укотре висловив упевненість у тому, що союзникам вдасться знайти рішення з цього питання. Також про це заявив Блінкен, зазначивши, що союзники згодні з необхідністю швидкого прийняття цих двох країн до альянсу.

Раніше про важливість досягнення якогось прогресу у вирішенні озвучених Анкарою проблем до саміту НАТО заявляв глава фінського МЗС Пекка Хаавісто.

Туреччина наразі блокує вступ Швеції та Фінляндії до НАТО. Основна причина такої позиції – підтримка цими скандинавськими країнами курдських бунтівників, яких Анкара вважає терористами.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленский обсудил с лидерами коалиционных фракций Бундестага финансовую, оборонную поддержку и дипломатию

Підліток постраждала через удар ворожого БпЛА по прикордонній громаді Чернігівщини

Зеленський: Ірландія готова зробити внесок у гарантування безпеки для України

Апеляційний суд скасував вирок сторожу, який не відкрив укриття у поліклініці Деснянського району

Зеленський: У четвер на засіданні "Коаліції охочих" обговоримо підготовлені пункти гарантій безпеки

У центрі Києва вшановують памʼять Парубія

Макрон про зустріч "Коаліції охочих": Ми переглянемо позицію Росії, яка відмовляється від миру

Фіцо анонсував зустріч із Зеленським у п'ятницю

Сили оборони звільнили селище Новоекономічне на Донеччині

Близько 850 тис. сирійських біженців повернулися на батьківщину після відходу Асада з поста президента

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА