Інтерфакс-Україна
18:07 02.06.2022

Глава МВС: Понад 30 млн га території України потребують розмінування

1 хв читати
Глава МВС: Понад 30 млн га території України потребують розмінування

Проблема розмінування територій після деокупації є однією з ключових в Україні, а самі українці мають розуміти мінну небезпеку та пояснювати це дітям, зазначає глава МВС Денис Монастирський.

В ефірі національного телемарафону в четвер Монастирський розповів, що розмінування наразі стає однією з головних проблем після деокупації.

За його словами, нині здійснюється розмінування Київської, Сумської, Чернігівської та Харківської областей.

"Виконано оперативне розмінування понад 2,7 млн га. Залишається розмінувати понад 30 млн га... Це колосальна територія, колосальні обсяги", - повідомив міністр.

При цьому він пояснив, що оперативне розмінування є первинним, після якого на території можуть зайти люди, розпочати господарську діяльність.

"Ми об'єднали багато країн, проводимо переговори з державами, які, окрім військової допомоги, сьогодні нам допоможуть командами з розмінування, котрі приїдуть в Україну, та технікою для розмінування", - додав глава МВС.

"І це я не кажу про акваторію Чорного моря, де сотні тисяч одиниць мін, зброї", - додав Монастирський.

Міністр звернув увагу на мінну небезпеку в Україні, повідомивши, що лише у травні зафіксовано 15 випадків підривів громадян на вибухонебезпечних предметах.

"Наша реальність має змінитися. Кожен… повинен знати й навчити своїх дітей, що робити… як визначити, що предмет є вибухонебезпечним", - підсумував глава МВС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна потребує сильних армії та ОПК і чітких гарантій безпеки – президент Литви

Стармер закликав продовжувати чинити тиск на Путіна для беззастережного припинення вогню

Зеленський повідомив про успішний удар нової ракети "Довгий Нептун" по ворогу на 1000 км

Операція на Курщині продовжується – Зеленський

Команду з пошуку українських дітей у Єльському університеті розформували через припинення фінансування - ЗМІ

Стартувала ініційована Стармером відеоконференція

В Україні похолодає, у західних та північних областях місцями налипання мокрого снігу

У Чернігівській області через атаку ворожого дрона постраждали чотири людини, згорів будинок

Умєров провів у Римі переговори щодо постачання ракет для зенітних комплексів

Убивство Ганула ретельно готувалось, розглядаються три версії – заступник голови Нацполіції

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА