17:35 08.06.2022

Пільгова ціна для електрогенерації на паузі - голова правління ПАТ "Харківська ТЕЦ-5" Мінкович

2 хв читати
Пільгова ціна для електрогенерації на паузі - голова правління ПАТ "Харківська ТЕЦ-5"  Мінкович

Днями Харківська ТЕЦ-5 на підставі урядової Постанови уклала договір з ГК "Нафтогаз Трейдинг" про отримання газу за пільговою ціною - 7500 грн за тисячу кубометрів,  проте використати це паливо фактично неможливо. Про причини розповів голова правління ПАТ "Харківська ТЕЦ-5" Олександр Мінкович.
За його словами, ще у травні найближчі перспективи вітчизняної генерації були вкрай сумними через потрійне подорожчання газу. Професійна спільнота доклала титанічних зусиль, аби ситуація врівноважилася: Міністерство енергетики, НКРЕКП, ТОВ "Нафтогаз Трейдинг", виробники тепла й енергії виступили єдиним фронтом у цьому питанні. В результаті 31.05.2022 з'явилася Постанова Кабінету Міністрів України N637 щодо покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу.
Як зазначив Олександр Мінкович, виробники дуже чекали на цей документ. Проте практичної користі й ефективного застосування, зокрема, для Харківської ТЕЦ-5 він у підсумку не дав.
В умовах сьогодення ТЕЦ-5 працює з мінімальним електричним навантаженням 60 МВт та мінімальним тепловим навантаженням  25-30 Гкал/год.
"Без виробництва електроенергії неможливе надання послуги гарячого водопостачання харків'янам. Як і підтримання частоти та активної потужності в Північній енергосистемі України. Нам при такому потужному обладнанні доводиться працювати з мінімальним навантаженням, а значить, зростає питома вага використання палива" - зазначив Олександр Мінкович.
Збільшити теплове навантаження хоча б до 100 Гкал/год неможливо, у зв'язку з тим, що  КП "Харківські теплові мережі", до яких підімкнена ТЕЦ, перебувають в  активній фазі планових ремонтів і вимушеного аварійного відновлення мереж. Міський голова Ігор Терехов займає у цьому питанні принципову позицію: харків'яни мають отримувати усі послуги, місто має жити.
Ворожі обстріли пошкодили кілометри теплотрас, ресурсні затрати зростають в рази, як і навантаження на тепловиків, зважаючи на  складні обставини, в яких тривають роботи.
Реконструкції, оновлення мереж і підготовка до опалювального сезону спільними зусиллями відбуваються швидкими темпами.
Проте, констатує Олександр Мінкович, Харківська ТЕЦ-5 не має можливості скористатися перевагами договору, наданого компанією "Нафтогаз Трейдинг".
"Цей механізм слід переглянути для ключових виробників країни. Критично важливо забезпечити  генерацію електроенергії, - підкреслює голова правління Харківської ТЕЦ-5. - Доцільно повернутися до питання беззбиткової роботи  ТЕЦ-5 шляхом збільшення ціни за допоміжну послугу з регулювання частоти та активної потужності в Об'єднаній енергосистемі України, яку надає наше підприємство. Або ж в міжопалювальний період при мінімальному електричному навантаженні надати змогу генерувати електроенергію, частково використовуючи той обсяг газу, що призначений для гарячого водопостачання".
Ухвалені на сьогодні нормативно-правові акти, що супроводжують газопостачання для вітчизняної енерго- й  теплогенерації, такої змоги не дають. Харківська ТЕЦ-5 підготувала відповідні пропозиції до центральних органів виконавчої влади. Позитивного реагування від Міністерства енергетики очікують також всі учасники ринку послуг.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

США насамперед передаватимуть системи ППО "Patriot" Україні, і тільки після - іншим країнам-замовникам, заявив Байден

Байден: Узгодження плану з розблокування доходів від заморожених активів РФ - нагадування Путіну, що ми не відступаємо

Наша безпекова угода зі США - міст до членства України в НАТО - Зеленський

США допоможе Україні не відправленням військ, а зброєю, розвідданими та підготовкою українських бійців - Байден

Україна підписала з Данією меморандум стосовно закупівлі озброєння і військової техніки в українських виробників, скоро буде перший контракт - Умєров

Умєров закликав сусідні країни розглянути питання закриття неба над прикордонними областями України і просить партнерів подумати про підготовку бригад ЗС України

Зеленський і Байден підписали двосторонню 10-річну угоду у безпековій сфері

Унаслідок ударів ворожих FPV-дронів по Куп'янську поранено мирного жителя

Зеленський зустрівся із Сунаком: Україна вітає зобов'язання Великої Британії продовжувати підтримувати українську армію

Рух на "синій" лінії київського метро відновлено після інциденту з падінням пасажирки під поїзд - КМДА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА