Інтерфакс-Україна
13:01 13.06.2022

Хтось у Німеччині думає, що до війни далеко. Це неправда - Кличко для Bild

2 хв читати
Хтось у Німеччині думає, що до війни далеко. Це неправда - Кличко для Bild

Українським військовим терміново потрібна зброя від західних партнерів, заявив мер Києва Віталій Кличко в інтерв'ю німецькому виданню Bild.

Він закликав прискорити постачання озброєння, щоб українці змогли захистити свою землю та всю Європу.

"За декілька сотень кілометрів звідси тривають жорсткі бої. У росіян більше солдатів, більше артилерії і більше техніки - тому нам терміново потрібна підтримка. Ще раз наголошую: ми захищаємо не лише свої сім'ї, свої міста та свою країну. Ми також захищаємо цінності кожної західної демократичної держави. Нам потрібна підтримка. Нам потрібні боєприпаси, потрібна сучасна зброя, оборонна зброя", - сказав Кличко журналістам видання під час бесіди у Києві.

Столичний мер зазначив, що затягування постачань призводить до загибелі українських героїв і втрати територій.

"Ми місяцями чуємо, що скоро буде доставлена зброя і що підтримка прийде скоро. Але від військових я чую, що підтримка надходить лише частково - не в бажаному розмірі. Це означає, що ми втрачаємо територію і втрачаємо життя. І ми також не маємо забувати: якщо росіяни продовжать наступ, це буде дуже небезпечно для кожного європейця. Нам потрібна сувора підтримка санкцій та зброї з боку трьох лідерів найважливіших країн - якнайшвидше. Ми вже направили країнам список озброєнь", - зазначив Кличко.

Він переконаний, що Путін може вторгнутися до країн Європи, зокрема Німеччини, якщо його не зупинити.

"Путін особисто каже, що претендує на всю колишню територію Росії. Він продовжить наступ. Його інтерес не закінчується Києвом та кордоном із Польщею. Я твердо вірю, що Путін зайде так далеко, як ми йому дозволимо. І Німеччина не має забувати: частина Німеччини була частиною Радянської імперії. Якщо хтось у Німеччині думає, що до війни ще далеко, це неправда. Це може торкнутися будь-кого у ЄС", - підсумував Кличко.

Раніше повідомлялося, що канцлер Німеччини Олаф Шольц, президент Франції Еммануель Макрон та прем'єр Італії Маріо Драгі планують спільну поїздку до Києва наприкінці червня, напередодні саміту лідерів ЄС.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Рада підтримала два законопроєкти щодо спецрежиму Defence City з пільгами для ОПК

Рада розглядає відставку прем'єра Шмигаля

БЕБ викрило підпільне виробництво кави в Київській області, вилучило в злочинців елітний автопарк

Понад 91 млн грн витратили 18-річні українці за програмою "єКнига" - УІК

Укргідрометцентр розширив зону прогнозу з дощами та грозами, попередив про надзвичайний рівень пожежної небезпеки

Польщі недостатньо підіймати винищувачі у повітря під час атак РФ, треба допомогти Україні закрити небо - Кондратюк

ДБР розслідує побиття військовозобов’язаного співробітниками РТЦК у Миколаєві

ЄС доповнив санкційні списки дев’ятьма фізичними та шістьма юридичними особами за дестабілізаційні дії РФ

Зустріч партнерів щодо передачі систем Patriot Україні може відбутися 23 липня – ЗМІ

Оновлений "Захист України" стане обов’язковим предметом у школах з 2027 року

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА