Інтерфакс-Україна
14:49 01.07.2022

Фінляндія не змінюватиме законів на догоду Туреччині - глава МЗС

2 хв читати
Фінляндія не змінюватиме законів на догоду Туреччині - глава МЗС

Фінляндія не вдаватиметься до зміни законодавства, а екстрадувати запитаних Туреччиною осіб може лише за наявності дуже вагомих підстав, заявив фінський міністр закордонних справ Пекка Хаавісто.

"Якщо умовою ратифікації Туреччиною членства Фінляндії в НАТО буде зміна нашого законодавства, Фінляндія навряд чи піде на такі поступки", - сказав Хаавісто у п'ятницю телерадіомовленню Yle.

За його словами, "...у Меморандумі (про взаєморозуміння, затвердженому Туреччиною, Швецією та Фінляндією в рамках Мадридського саміту НАТО) не йдеться про зміни в законі, або про щось на кшалт цього. Таких зобов'язань ми на себе не брали".

"Усе, що було погоджено, було записано на папері. Можуть бути висловлені різні позиції, але не може бути згоди щодо будь-чого, окрім того, що викладено у тексті документа", - наголосив Хаавісто.

Він сказав також, що Фінляндія може поступитися вимогам Туреччини про видачу осіб, яких вона вважає терористами, лише "за наявності дуже вагомих підстав".

"Я розумію, що курди у Фінляндії та Швеції занепокоєні. Але коли йдеться про екстрадицію, то причиною її має бути терористичний злочин, доведений також у Фінляндії, - зазначив Хаавісто. - Крім того, Фінляндія взяла на себе зобов'язання не видавати людей, до яких можуть бути застосовані тортури або страта. Для екстрадиції мають бути дуже вагомі підстави".

Напередодні президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що його країна не ратифікує членство Фінляндії та Швеції в НАТО, якщо вони не виконають узгоджених обіцянок на саміті альянсу в Мадриді.

"Фінляндії та Швеції необхідно внести зміни до свого законодавства про тероризм", - сказав Ердоган, пославшись на ухвалений у рамках саміту Меморандум про взаєморозуміння.

Крім того, він неодноразово заявляв про необхідність Швеції та Фінляндії видати Туреччині 33 курдів, звинувачених у тероризмі. За даними деяких ЗМІ, пізніше йшлося вже про 73 осіб.

На саміті керівництво НАТО вирішило запросити до складу альянсу Швецію та Фінляндію. Це сталося після того, як Туреччина зняла заперечення. Очікується, що після отримання запрошення приєднатися до альянсу сторони мають погодити умови вступу. Швеція та Фінляндія стануть членами НАТО, коли парламенти всіх країн, що входять до альянсу, ратифікують це рішення.

ОСТАННЄ

Кабмін розподілив 196 млн грн на створення освітніх просторів і модернізацію шкільних харчоблоків - Шмигаль

Кабмін провів ряд кадрових змін: Кравчук призначений головою Держслужби водного транспорту

Кабмін звільнив голову ДАЗВ і поклав його обов'язки на першого заступника Фещенка

СБУ та Нацполіція затримали командування батальйону на Одещині, яке під час війни розікрало майже 100 млн грн

Кабмін звільнив Кременя з посади мовного омбудсмена з 8 липня

Міноборони України запросило телефонну розмову з колегами зі США з питання постачання оборонної допомоги

Нова хвиля учасників REDpreneurUA опановує фінансову грамотність

Сибіга: Ми повинні надіслати агресору правильні сигнали, посилюючи спроможності України

ДБР завершило розслідування щодо екскерівництва МВС за розгін учасників протестів під час Революції Гідності

На Донеччині щонайменше дві людини загинули в результаті обстрілів – ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА