12:36 05.07.2022

Відповіддю на виклики в Європі можуть бути більше об'єднання та гарантії безпеки - Зеленський

2 хв читати
Відповіддю на виклики в Європі можуть бути більше об'єднання та гарантії безпеки - Зеленський

Президент України Володимир Зеленський заявив, що відповіддю на виклики для Європи можуть бути "більше об'єднання та гарантії безпеки".

"Наразі є два поняття - більше об'єднання та гарантії безпеки. Майбутнє Європи, спокійне та мирне, неможливе без цього", - сказав він у вівторок, виступаючи на 26-му щорічному круглому столі The Economist.

За словами президента, на сьогодні "ніхто не може виключати, що керівництво Росії планує вторгнення на територію іншого сусіда". "Чи може Росія створити нам ще одну кризу? Достатньо подивитися на російські ракети, які пролітають над енергоблоками АЕС. Навіть гарантованої радіаційної безпеки ми не маємо", - зазначив він.

Зеленський нагадав, що раніше частина Європи трималася на запевненнях, наголосивши, зокрема, на Будапештському меморандумі, а також "запевненнях, які звучали від російського керівництва, яке стверджувало, що відмовилося від загарбницької політики".

Закликавши до об'єднання, Зеленський сказав, що водночас низка західних компаній намагаються обійти режим санкцій. "Ми бачимо, як грецькі компанії забезпечують чи не найбільший танкерний флот для транспортування російської нафти. Зв'язки з російською банківською системою залишаються і у Москви залишаються сподівання обдурити західний світ", - сказав він.

Говорячи про гарантії безпеки, Зеленський навів приклад вступу до НАТО Швеції та Фінляндії. "У Москві кажуть - нехай вступають, хоча ще нещодавно там говорили, що Альянс має повернутися до кордонів 1997 року. Це показує, що колективні гарантії безпеки працюють", - сказав президент.

"Ми не в НАТО, але нам потрібні такі гарантії безпеки, такий простір безпеки, який може бути дієвим, якщо ми не в Альянсі", - сказав він, додавши: "Ми не в НАТО, але ми на цьому шляху і має бути визначеність, що робити, щоб не допустити агресії, припинити агресію, що розпочалася".

"Європа має стати незалежною від Росії, від її здатності тиснути на вас усіх та кожного окремо", - заявив Зеленський.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Залужний обговорив ситуацію на фронті з начальником штабу оборони ЗС Канади

Залужный обсудил ситуацию на фронте с начальником штаба обороны ВС Канады

Ердоган планує обговорити у Львові кроки для припинення російсько-української війни

Асоціація ОСББ Києва пропонує дозволити проведення зборів власників онлайн та використання цифрових підписів через "Дію"

РФ здійснила потужну кібератаку на офіційний сайт "Енергоатома"

Російські окупанти завдали ракетного удару по військовому аеродрому в Житомирській області з території Білорусі - ПК "Центр"

П'ять років ув'язнення отримав "палій" приміщення Офісу омбудсмена та Касаційного кримінального суду у 2021 році

Китай випробував нову ракету ЗРК на тлі навчань США та Індії, що готуються в Гімалаях

Радянські пам'ятники перенесені з Нарви та околиць

Зеленський і Єрмак зустрілися з представниками групи світових лідерів The Elders

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА