Інтерфакс-Україна
17:08 06.07.2022

ПА ОБСЄ висловилася за створення механізму позбавлення повноважень держави-учасниці, яка порушила суверенітет іншої держави-учасниці організації

2 хв читати
ПА ОБСЄ висловилася за створення механізму позбавлення повноважень держави-учасниці, яка порушила суверенітет іншої держави-учасниці організації

Парламентська асамблея Організації з безпеки та співробітництва в Європі висловилася за створення механізму оскарження для можливого позбавлення повноважень делегації держави-учасниці, яка порушила суверенітет і територіальну цілісність іншої держави-учасниці організації, повідомила заступниця члена постійної делегації Верховної Ради у ПА ОБСЄ Євгенія Кравчук (фракція "Слуга народу").

"Завершилася чергова (а для мене перша) сесія Парламентської асамблеї ОБСЄ (Бірмінгем, Великобританія - ІФ-У). Підсумки роботи знайшли своє втілення у трьох важливих резолюціях щодо України. Перша і головна з них – "Агресивна війна Російської Федерації проти України та її народу"… у якій Організація, зокрема, закликає постійний комітет ПА ОБСЄ внести зміни до правил і процедур, які створять механізм оскарження і в результаті - позбавлення повноважень делегації держави-учасниці, яка порушила суверенітет та територіальну цілісність іншої держави-учасниці", - написала Кравчук у середу у фейсбуці.

За словами народного депутата, ПА ОБСЄ розглядає злочини Росії як воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид і наполягає на створенні спеціального міжнародного кримінального трибуналу для притягнення до відповідальності РФ за скоєні злочини на території України.

Народний депутат розповіла, що ПА ОБСЄ також вимагає негайно та в повному обсязі вивести війська і відновити територіальну цілісність України, засуджує примусове переміщення громадян України на територію Росії, зокрема дітей без супроводу, а також практику фільтраційних таборів.

Кравчук зазначила, що у резолюції звернено особливу увагу на морську блокаду, яка не дає змоги Україні постачати зерно й ставить під питання продовольчу безпеку багатьох країн.

Окрім цього, ПА ОБСЄ у резолюції висловила занепокоєння знищенням та викраденням об'єктів культурної спадщини, що належать українському народу.

Ще дві резолюції стосуються питань безпеки журналістів у зоні конфлікту, а також впливу загроз безпеці під час війни на життя людей та громадянського суспільства.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський анонсував місяць особливих заходів заради нового тиску на Росію

Зеленський: Путін хоче не тільки всю Україну, а й Білорусь, країни Балтії, Молдову, Кавказ, Казахстан

РФ поширює черговий фейк про "затримання поляків" в Україні нібито за польські національні символи - ЦПД

Розвідка Естонії: РФ не здатна на оперативний прорив на жодному фронті, а українські збройні сили здатні контролювати тиск

Міністерство юстиції України відкрило сторінку у TikTok

На Рівненщину евакуйовано 58 пацієнтів психоневрологічного інтернату з Дніпропетровської області

Шестеро цивільних зазнали поранень на Донеччині минулої доби через ворожі обстріли

Наєв залишив посаду командира тактичної групи "Вугледар"

Зеленський пояснив, навіщо Росія передає тіла своїх військових під виглядом загиблих українських захисників

На 2026 рік Україна хоче спробувати вийти на 0,25% від ВВП держав-партнерів на підтримку ОПК – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА