Інтерфакс-Україна
19:15 12.07.2022

Українські й турецькі перемовники проведуть у Стамбулі зустріч щодо навігації в Чорному морі. Після – розширені переговори - Єрмак

1 хв читати
Українські й турецькі перемовники проведуть у Стамбулі зустріч щодо навігації в Чорному морі. Після – розширені переговори - Єрмак

У середу в Стамбулі на переговорах щодо навігації в Чорному морі спочатку відбудеться зустріч українських і турецьких представників, а потім – розширена зустріч між Україною, Туреччиною, ООН і РФ. Про це повідомив голова Офісу президента України Андрій Єрмак у телеграм-каналі.

"Розблокування українських портів - це одна з ключових складових глобальної продовольчої безпеки. Нам потрібно зробити це якомога швидше. Ми вважаємо, що питання розблокування експорту українського зерна має вирішуватися під егідою ООН. Генсекретар Антоніу Гутерреш долучений до цього процесу, ми вдячні йому за це", - написав Єрмак.

Він зазначив, що "сильні позиції наших військових у Чорному морі дозволять повернути безпечну навігацію суден, що також є важливим для забезпечення захисту національної та регіональної безпеки. Це для України - пріоритет. Також це дозволить відновити експорт українського зерна та забезпечити продовольчу безпеку світу".

За його словами, раунд переговорів щодо навігації в Чорному морі відбудеться завтра у Стамбулі. "Там запланована зустріч українських і турецьких представників. Після цього відбудеться розширена зустріч між Україною, Туреччиною, ООН та РФ, на якій мають обговорюватися питання функціонування морських коридорів для експорту зерна. Для України питання безпеки є ключовим. Деталі розповім згодом", - написав глава Офісу президента.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ворог продовжує удари по транспортній інфраструктурі з метою обрізати сполучення з прифронтовими територіями - "Укрзалізниця"

Керівнику КП Голосіївського району Києва повідомлено про підозру за оборудку з дорожньою сіллю

Зеленський і Бабіш домовились обговорити подальшу співпрацю під час особистої зустрічі

З початку року в окупованому Криму зафіксовано більше 700 випадків порушення прав людини – Лубінець

Єврокомісія створила внутрішню групу для перевірки обвинувачень Угорщини у шпигунстві в інституціях ЄС

Київрада підтримала закупівлю мобільних укриттів, заплановано встановити 500 в різних районах

Лауреатом Нобелівської премії з літератури 2025 року став угорський письменник Ласло Краснагоркаї

Китай запровадив санкції проти 14 західних фірм та організацій оборонної сфери

Цьогоріч 12 кліриків УПЦ (МП) отримали підозри за пособництво державі-агресору

Опубліковано перелік перших верифікованих суботніх й недільних шкіл за кордоном

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА