16:22 26.07.2022

Путін знову провалив спробу розділити ЄС, використовуючи газ як політичну зброю, – Чехія, яка головує в ЄС, про 15% скорочення споживання газу

2 хв читати
Путін знову провалив спробу розділити ЄС, використовуючи газ як політичну зброю, – Чехія, яка головує в ЄС, про 15% скорочення споживання газу

Ухвалене країнами-членами Європейського Союзу рішення знизити споживання газу на 15%, щоб пережити зиму, – це сигнал, що чергова спроба президента Росії Володимира Путіна розділити Євросоюз, використовуючи газ як зброю, провалилася.

Так віцепрем'єр - міністр промисловості та торгівлі Чехії, яка головує в ЄС, Юзеф Сікела прокоментував на пресконференції ухвалене у вівторок у Брюсселі в межах позачергового засідання Ради ЄС з енергетичних питань політичне рішення добровільно знизити на 15% споживання газу в період із 1 серпня до 31 березня 2023 року, щоб пережити майбутню зиму у разі припинення постачання російського газу.

"Сьогодні ЄС підтвердив свою єдність, солідарність. Як сказав один із міністрів – це маніфест єдності та солідарності. Ми зробили величезний крок у напрямку безпеки постачання газу для наших громадян та економік для майбутньої зими... Сьогодні ми посилаємо сильний сигнал не лише Володимиру Путіну, який знову провалився (у спробі) розділити Європейський Союз, але, і що важливіше, нашим громадянам: сьогоднішнє рішення гарантуватиме, що ми не відчуватимемо (на собі) драматичних наслідків зими – поступова економія газу в наступні місяці гарантує, що в нас буде достатньо газу. Ми не дозволимо Росії загрожувати нашій безпеці, навмисно припиняючи постачання газу та використовуючи газ як політичну зброю", - заявив він.

Говорячи по суті досягнутих домовленостей, Сікела повідомив, що насамперед міністри домовилися щодо добровільного зниження споживання газу в ЄС у період із 1 серпня до 31 березня 2023 року до 15% порівняно із середнім споживанням газу за аналогічний період за попередні п'ять років. "Компроміс також надасть більше самостійності державам-членам ініціювати сигнал тривоги... Наша мета була знайти баланс та компроміс", - наголосив міністр.

Він також повідомив, що було "впроваджено декілька специфічних винятків, щоб відобразити різну ситуацію в різних країнах-членах". "Проте ми змогли зберегти наші амбіції у зниженні споживання газу", - констатував Сікела.

Серед винятків він назвав балтійські країни, електричну систему яких синхронізували з Росією. "Якщо Росія вирішить відключити їх від системи, вони зможуть використати всі ресурси, щоб гарантувати, що їхні системи продовжуватимуть функціонувати. Є виняток для Ісландії, яка не пов'язана із ЄС системою. Ісландія, Мальта, Кіпр. Також є винятки для критично важливої промисловості, що гарантує, що ЄС не зашкодить своїй економіці", - додав чеський міністр.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

26 квітня: Яке сьогодні свято, все про цей день

США готуються підписати контракти на озброєння для України на $6 млрд

"Укрзалізниця" тимчасово змінить рух приміських потягів через обстріл Харківщини

Канада вітає повернення депортованих до РФ дітей і сприятиме поверненню ще тисяч

Україна і Японія обговорили створення спецтрибуналу для РФ за воєнні злочини

Кулеба вітає доповідь Московського механізму ОБСЄ щодо свавільного утримання РФ українських цивільних осіб

Учасники завтрашнього "Рамштайну" обговорять, як допомогти Україні подолати складнощі, що накопичилися за час відсутності американської підтримки

Данія збільшить військову підтримку України ще на 4,4 млрд данських крон у 2024 році

Українська авіація завдала за добу ударів по 8 місцях скупчення окупантів

Оборонний пакет США потрібно направити в Україну якнайшвидше - розмова Зеленського з американськими партійними лідерами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА