Інтерфакс-Україна
08:31 28.07.2022

Байден погодився на ідею обміняти Бута на Грайнер та Вілана

2 хв читати

 

Президент США Джо Байден схвалив ідею співробітників його адміністрації про те, щоб спробувати обміняти Віктора Бута, який відбуває тюремне ув'язнення в США, на утримуваних у РФ Бріттні Грайнер і Пола Вілана, повідомляє в середу CNN із посиланням на ознайомлені з ситуацією джерела.

"Джерела повідомили CNN, що план щодо обміну Бута на Вілана та Грайнер отримав схвалення у Байдена... Підтримка президента дає змогу обійти заперечення Мін'юсту США, який, як правило, виступає проти будь-яких таких обмінів", - наголошується в повідомленні.

"Ми передали Росії нашу пропозицію і вважаємо, що можемо досягти успіху, зважаючи на ті переговори, які у нас були з російською стороною", - пояснив телеканалу високопоставлений співробітник адміністрації США.

Раніше в середу держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що має намір найближчими днями провести розмову з главою МЗС Росії Сергієм Лавровим, щоб, зокрема, обговорити долю затриманих у РФ американців.

У 2012 році американський суд засудив Бyта до 25 років позбавлення волі за обвинуваченням у торгівлі зброєю. Наразі Бут відбуває покарання у в'язниці міста Меріон, розташованого в штаті Іллінойс. Він заперечує всі обвинувачення та заявляє, що займався абсолютно легальним бізнесом у сфері міжнародних авіаперевезень.

Пол Вілан, який є громадянином США, Ірландії та Канади, а також підданим Великої Британії, 15 червня 2020 року був засуджений Мосміськсудом до 16 років ув'язнення за шпигунство.

5 березня цього року Федеральна митна служба повідомила про затримання у "Шереметьєво" баскетболістки зі США Грайнер, у багажі в неї виявили гашишну олію. Її обвинувачують у незаконному зберіганні без мети збуту наркотичних речовин, а також їх контрабанді в значному розмірі. На сьогодні Грайнер перебуває під вартою. У Росії баскетболістка грала за Єкатеринбурзький клуб УГМК.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Центр спецоперацій "Альфа" уразив кожен 6-й російський танк на фронті - СБУ

Медзаклади Києва готові до роботи в умовах масштабних знеструмлень– голова комісії Київради

Велика Британія виділяє GBP200 млн на підготовку військ до розгортання в Україні – ЗМІ

Буданов провів нараду з військовими та правоохоронцями щодо корупції в ТЦК та СЗЧ в армії

Потепління з дощем та ожеледицею йде на південь, схід та в центр України, на півночі та заході ще лютуватимуть морози

Макрон представив парламентарям план розміщення 6 тис французьких військових в Україні в тилу – ЗМІ

Російські обстріли за добу забрали життя одного мирного жителя Донецької області, 2 поранені, зруйнована багатоповерхівка – обладміністрація

Енергопостачання в Києві відновлюється після ліквідації проблеми на одній з ланок енергосистеми – КМВА

У Дніпрі нічним ударом РФ пошкоджені 9 багатоповерхівок, понад 50 тис людей без світла – мер

Криворізький швидкісний трамвай відновив роботу в повному обсязі після ранкових обмежень

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА