Інтерфакс-Україна
14:39 30.07.2022

Україна не брала б участі в жодних домовленостях без впевненості в здатності захистити Південний регіон від атак з Чорного моря - МЗС у відповідь на висловлювання конгресменки Спартц

1 хв читати
Україна не брала б участі в жодних домовленостях без впевненості в здатності захистити Південний регіон від атак з Чорного моря - МЗС у відповідь на висловлювання конгресменки Спартц

Міністерство закордонних справ України відреагувало на заклик американського конгресмена Республіканської партії Вікторії Спартц призупинити "зернову угоду", заявивши, що Україна не брала б участі в домовленостях, якби не була впевнена в здатності захистити південь від атак із Чорного моря.

"Згідно із "зерновою" домовленістю, ООН і Туреччина зобов'язалися забезпечити виконання домовленості з боку Росії. Україна завершила необхідну підготовку для відновлення безпечного експорту зернових і очікує відповідних кроків інших сторін", - йдеться в коментарі МЗС.

У відомстві наголосили, що безпекову ситуацію контролюють ЗСУ.

"У нинішніх умовах не існує простих рішень, але спроба конгресвумен Вікторії Спартц підірвати зернову домовленість своєю черговою заявою саме зараз - це завдавати нищівного удару по українським фермерам та економіці, які потребують експорту і доходів, а також підірвати глобальну продовольчу безпеку", - наголошується в коментарі.

Також у МЗС закликали українські ЗМІ та користувачів соцмереж "критично ставитися до спроб вкидати в український інформаційний простір чергові "зради", які мають тільки дві мети: сіяти розбрат в Україні і завдавати шкоди відносинам України з її найближчими міжнародними партнерами".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Департаменті фінансів КМДА проходять слідчі дії

Голова ТСК Гончаренко запросив генпрокурора на засідання комісії для надання пояснень щодо операції "Мідас"

Зеленський обговорив із переговорною групою формати зустрічей в ОАЕ

Росіяни витратили на масований удар 20 січня понад $131 млн – ГУР МО

Сибіга відповів Орбану: Ваш господар у Москві не протягне 100 років

СБУ: гауляйтеру Сальдо повідомлено нову підозру – за створення окупаційного батальйону на лівобережжі Херсонщини

Єврокомісія розгортає в Україні 447 аварійних генераторів на суму EUR3,7 млн

Двоє загиблих, троє постраждалих через удар ворожого БпЛА по цивільному автомобілю у Харківській області

Держетнополітики починає дослідження афілійованості монастиря "Голосіївська пустинь" УПЦ (МП) з РПЦ

Уряд спростив процедуру продажу санкційного майна росіян – Свириденко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА