Інтерфакс-Україна
17:47 02.08.2022

Немає підстав довіряти опублікованим РФ спискам загиблих і поранених в Оленівці – українська розвідка

2 хв читати
Немає підстав довіряти опублікованим РФ спискам загиблих і поранених в Оленівці – українська розвідка

Підстав довіряти опублікованим росіянами спискам загиблих і поранених у колонії в Оленівці (Донецька область) немає, офіційних відповідей у рамках міжнародного права РФ досі не надала, заявив представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов.

"Координаційний штаб із поводження з військовополоненими відразу звернувся до Росії про надання інформації, списків загиблих, поранених унаслідок цього теракту, а також про повернення тіл загиблих захисників. На жаль, досі не отримано офіційних відповідей, ми можемо оперувати лише тими даними, які росіяни оприлюднили в інтернеті", – повідомив журналістам представник розвідки.

Він також пояснив, що під час перевірки в зазначених списках є прізвища тих українських воїнів, які були поранені до подій в Оленівці та щодо яких були домовленості про обмін найближчим часом, і які на момент теракту мали перебувати в лікарні, а не в бараку в промисловій зоні.

"Тож говорити про підтвердження списків ми не можемо, а офіційних відповідей у рамках міжнародного права росіяни досі не надали", - наголосив представник ГУР Міноборони України.

29 липня в Генштабі ЗСУ повідомили, що збройні сили РФ здійснили прицільний умисний артилерійський обстріл виправної установи в Оленівці Донецької області, водночас заяви про нібито обстріли з боку Збройних сил України є відвертою брехнею і провокацією.

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що метою удару російської армії по виправній установі в Оленівці Донецької області, де перебували українські полонені, є зрив домовленостей щодо їх обміну і спроба приховати дедалі більшу кількість свідчень про масштаби російських воєнних злочинів.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав усіх партнерів жорстко засудити воєнний злочин РФ - обстріл колонії в Оленівці Донецької області й визнати РФ державою-терористом.

Українська прокуратура розпочала розслідування у зв'язку з обстрілом російськими військами колонії. За даними слідства, 29 липня 2022 року держава-окупант завдала удару по території виправної колонії №120. Унаслідок цього загинули близько 40 осіб, 130 дістали поранень.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Бензину немає і не буде – на День Незалежності України російським телеглядачам показали правду про "сво"

Івановська виступає за збільшення кількості представників мовного омбудсмена в регіонах

В Києві у 2025р пошкоджено 63 заклади освіти - КМДА

Прохолода збережеться в Україні найближчими днями, місцями пройдуть короткі дощі

Мовний омбудсмен не бачить підстав для надання угорській мові привілеїв серед інших мов нацспільнот або мов ЄС

Міністри оборони України та Румунії обговорили розвиток промислової кооперації у сфері оборони

КНР не планує направляти миротворців в Україну - МЗС

Мовний омбудсмен про російськомовні книги: Наш шлях – не через заборону, а через утвердження українського

Під Лиманом ускладнилась ситуація на фронті, 63 ОМБр ліквідувала 17 окупантів

Працівники НАБУ просять суд про відкритий розгляд скарги на арешт Магамедрасулова

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА