Інтерфакс-Україна
12:00 04.08.2022

Питання доцільності виплати однакової допомоги людям, які залишилися в Україні та виїхали за кордон, розглядається - Жолнович

2 хв читати
Питання доцільності виплати однакової допомоги людям, які залишилися в Україні та виїхали за кордон, розглядається - Жолнович

Міністр соціальної політики Оксана Жолнович заявляє, що відомство розглядає питання доцільності виплати однакової соціальної допомоги людям, які залишилися в Україні, та тим, котрі виїхали за кордон.

"Це теж питання, яке розглядається. Насправді це потребує законодавчих змін, тому що в нас не виписана така схема, як тимчасове переміщення за кордон. З іншого боку, це чутливе питання, бо ми маємо дивитися, що держава, куди перемістилася людина, їй дає", - сказала Жолнович в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", відповідаючи на запитання, наскільки доцільно платити однакову соціальну допомогу людям, які залишилися в Україні, та тим, хто виїхав за кордон.

За її словами, міністерство спільно з Офісом Ради Європи в Україні вже виконало аудит усіх підтримок та допомоги, що надаються українським громадянам за кордоном.

"Ми ці цифри проаналізуємо, і наступним етапом стане взаємодія з тими країнами, щоб синхронізувати свої виплати. Це довготривалий процес. А просто сказавши, що більше нічого не платимо, ми можемо поставити наших людей у дуже скрутне становище. Скажімо, Польща припинила свої виплати, і платить лише особам з інвалідністю, але не всі, хто мав таку можливість, підтвердив цей свій статус у Польщі. Це чутливе питання, яке не можна "рубати з плеча", - заявила міністр.

На уточнювальне запитання, чи працюватиме Мінсоцполітики над тим, щоб урегулювати питання подвійних виплат, Жолнович відповіла ствердно.

"Наразі все залишається, як є, але, отримавши інформацію з аудиту, ми будемо взаємодіяти з міжнародними партнерами щодо цього питання. Можливо об’єднувати ці допомоги, або якщо в країні перебування виплата досить значна, тоді думати, чи варто сплачувати ту незначну допомогу від України. Я не можу сказати, що ми маємо в уже готові рішення щодо цього. Тому що, можливо, навіть буде краще пошукати десь ці гроші, щоб не створювати негатив. Також дуже важливо демонструвати людям, що Україна від них не відмовилася, бо ми повинні тримати зв’язок із нашими громадянами", - заявила міністр.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мінветеранів: понад 2 тис. військових та ветеранів пройшли обстеження очей і отримали лікування за програмою "Повернемо зір Захисникам"

Два супермаркети "Сільпо" на Троєщині тимчасово переходять на цілодобовий режим роботи

СБУ: в Одесі затримано ухилянта, дезертира та представника ГО, які готували теракти проти військових

У Брюсселі обговорили гуманітарну ситуацію в Україні — гендиректор УЧХ

Зеленський хоче призначити уповноваженого по Білорусі

Росія може почати гібридну війну проти вступу України до ЄС - Зеленський

Зеленський: Ракети PAC-3 до "Петріотів" надійшли через день після майже блекауту, це уповільнення

Дату та місце наступних перемовин може буто змінено - Зеленський

Генпрокурор і посол Великої Британії обговорили документування воєнних злочинів РФ та повернення депортованих дітей

Зеленський: Історію з Гренландією можуть завтра використати, щоб забрати у нас території і де-юре це визнати

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА