Інтерфакс-Україна
17:04 04.08.2022

Раді пропонують заборонити російські джерела інформації для використання в освітніх програмах та наукових дослідженнях

2 хв читати
Раді пропонують заборонити російські джерела інформації для використання в освітніх програмах та наукових дослідженнях

Група народних депутатів із різних фракцій та груп парламенту пропонує заборонити використовувати джерела інформації Російської Федерації в освітніх програмах, науковій та науково-технічній діяльності.

Відповідний законопроєкт №7633 зареєстровано у ВР 4 липня.

Законопроєкт пропонує внести зміни до закону "Про освіту" та закріпити загальний принцип захисту освітньо-інформаційного простору України від впливу російського імперіалізму та "руского міра", згідно з яким складові освітньої програми не можуть містити посилання на джерела інформації, створені на території, державною мовою, громадянами та юридичними особами держави-агресора чи окупанта.

Водночас ініціатори законодавчої ініціативи вважають за необхідне передбачити винятки для цих положень: для освітніх програм із навчанням мовою національної меншини та які передбачають вивчення Росії за умови критичного аналізу цих джерел, а також за використання для ілюстрування та пояснення явищ, що відбуваються в РФ.

Аналогічні положення пропонується закріпити і в законі "Про наукову та науково-технічну діяльність", зазначивши тут також як виняток дисципліни, створені для вивчення мови корінного народу, національної меншини, та закріпивши положення про те, що держава сприяє виданню та розповсюдженню джерел інформації у сфері наукової та науково-технічної діяльності державною мовою.

Згідно із законопроєктом, перехідний період для впровадження таких змін становитиме п'ять років.

Серед авторів законопроєкту – Інна Совсун (фракція "Голос"), Микола Княжицький ("Європейська солідарність"), Василь Вірастюк ("Слуга народу"), Михайло Цимбалюк ("Батьківщина"), Ірина Констанкевич (група "За майбутнє").

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Понад 230 бойових зіткнень за добу на фронті, найбільше на покровському напрямку - Генштаб

Генштаб: одним із найбільш ефективних засобів DeepStrike є дрон FP-1 від Fire Point, їхній "Фламінго" наразі експериментальна зброя

Співвласник Fire Point: Міндіч хотів 50% акцій компанії, але ми йому відмовили, ніяких обшуків у нас не було

Сибіга провів телефонні перемовини з керівниками зовнішньополітичних відомств європейських країн

Трамп вважає, що Зеленському доведеться обирати між мирним планом і подальшою боротьбою

Туск: унаслідок російської атаки на Тернопіль загинули громадянка Польщі та її семирічна донька

Глави МЗС України та Хорватії обговорили ситуацію на фронті, мирний процес і важливість європейської єдності

Сибіга поінформував главу МЗС Норвегії про переговори Зеленського з партнерами щодо припинення вогню

Президент Румунії вітає поновлені зусилля Трампа щодо припинення війни та підтверджує свою підтримку України

Мерц обговорив з Трампом план мирного урегулювання для України та домовився про наступні кроки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА