Інтерфакс-Україна
12:42 24.08.2022

Ставлення українців до жителів РФ і Білорусі продовжує погіршуватися – соцопитування

3 хв читати
Ставлення українців до жителів РФ і Білорусі продовжує погіршуватися – соцопитування

Ставлення громадян України до жителів РФ і Білорусі продовжує погіршуватися, і в серпні негативне ставлення до росіян було у 81% українців, до білорусів – у 52%, свідчать результати соціологічного опитування "Ідентичність. Патріотизм. Цінності", проведене 18 серпня соціологічною групою "Рейтинг".

У пресрелізі щодо результатів опитування, оприлюдненому в середу, зазначається, що у квітні 2022 року зазначені показники перебували на рівні 69% респондентів, які негативно ставляться до росіян, і 33% - до білорусів. У квітні 2021 року зазначені показники становили 41% та 4% відповідно.

Наразі 81% опитаних негативно ставляться до росіян, 14% – нейтрально, лише 3% – позитивно. До білорусів негативно ставляться 52%, нейтрально – 34%, позитивно – 10%.

До росіян, які проживають в Україні, ставлення переважно нейтральне (42%). Позитивно ставляться до них 22% респондентів, негативно – 29%.

До російськомовних українців ставлення переважно позитивне (51%) або нейтральне (31%), негативне – лише в 14%.

Загалом у результаті війни ставлення до російськомовних українців покращилося з 37% (квітень-2021) до 51% (серпень-2022), хоча за чотири останні місяці рівень позитивного ставлення дещо знизився на користь нейтрального, за відсутності зростання негативу.

Також продовжує погіршуватися ставлення до жителів окупованого Криму та особливо жителів "ДНР/ЛНР". До жителів окупованого Криму позитивно ставляться 22%, негативно – 23%, нейтрально – 45% (у квітні позитивно ставилися 41%, негативно - 14%, нейтрально - 40%). До жителів "ДНР/ЛНР" позитивно ставляться лише 14%, негативно – 47%, нейтрально – 32% (у квітні-2022 позитивно ставилися 27%, негативно – 31%, нейтрально – 37%).

Як повідомляють соціологи, спостерігається "пом'якшення" у питанні оцінки необхідного часу на примирення з українцями з росіянами, і якщо у квітні 2022 року (опитування проводилося після звільнення Київщини від російських загарбників) дві третини говорили, що примирення неможливе, то в серпні таких респондентів близько половини.

Ще третина вважає, що відновити відносини вдасться через 20-30 років, 14% вважають, що це станеться через 10-15 років, і лише 5% вважають це можливим за кілька років. Більш схильні до "примирення" у порівняно ближчій тимчасовій перспективі старші опитані, жителі сходу та півдня і російськомовні.

Соціологічне опитування "Ідентичність. Патріотизм. Цінності" було проведено 17-18 серпня 2022 року. В ньому взяли участь 1 000 респондентів віком від 18 років і старше з усіх областей України, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонне інтерв'ю з комп'ютера). На основі довільної вибірки мобільних телефонних номерів. Похибка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: трохи більше ніж 3,1%. Результати зважено з використанням актуальних даних Державної служби статистики України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Окупанти втратили 118 військових на Покровському напрямку - Генштаб

Сили оборони відбили з початку доби 112 ворожих атак - Генштаб

Келлог спростував нібито обіцянку Лукашенку обмежити удари ЗСУ по РФ: це обумовлено взаємними діями Москви

ГУР завдало удару по нафтопереробному заводу "Саратоворгсинтез" у Саратовській області РФ — Генштаб

Генштаб ЗСУ підтвердив ураження корпусу Іжевського заводу "Купол" у РФ після удару СБУ

В межах ініціативи Bring Kids Back UA повернули двох українських підлітків із окупованих територій — Єрмак

В Офісі Президента відбулася зустріч із делегацією ОБСЄ щодо підтримки України

Глави МЗС України та Німеччини відвідали Одеський порт, обговорили наслідки ударів РФ, ППО та продовольчу безпеку

Мирна мешканка постраждала внаслідок атаки російського дрона на Купʼянщині — прокуратура

РФ ймовірно стратила українського полоненого — Омбудсман

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА