2 вересня: Цей день в Україні та в світі
ДЕНЬ 191 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 191 RUSSIAN AGRESSION
2 вересня у світі – День закінчення Другої світової війни, Всесвітній день кокосу, в Україні – День нотаріату. в Іспанії – День автономного міста Сеута.
Цього дня, 1794 року, розпочалося будівництво Одеси. А 1889 року було відкрито морський порт у Маріуполі.
Православна церква вшановує пам'ять біблійного пророка Самуїла.
День нотаріату
Це свято відзначають в Україні з 2010 року за ініціативи Української нотаріальної палати та Міністерства юстиції України.
Жодний правочин не здійснюється без авторитетного втручання нотаріусів. В Україні їх чимало – як державних, так і приватних. Завдяки їм кожен громадянин має можливість засвідчити будь-який документ, який має правочинну основу.
Закінчення Другої світової війни
2 вересня 1945 Актом капітуляції Японії, підписаним на борту американського лінкора "Міссурі" в Токійській затоці о 09:02 за токійським часом, закінчилася Друга світова війна. Вона розпочалася 1 вересня 1939 року нападом нацистської Німеччини на Польщу. Війна охопила території 40 держав трьох континентів: Європи, Азії, Африки, а також усі чотири океани - Атлантичний, Тихий, Індійський та Північний Льодовитий. Загальна кількість людей, яких торкнулася війна, перевищила 1,7 млрд осіб.
Ще цього дня:
1918 - Розпочався офіційний візит Гетьмана Української Держави Павла Скоропадського до Німеччини;
1944 - Фінляндія розірвала дипломатичні відносини з Третім Рейхом і зажадала до 15 вересня вивести зі своєї території усі німецькі війська;
1990 – У Тирасполі проголосили Придністровську Молдавську Республіку;
1991 - США визнали відновлення незалежності Латвії, Литви та Естонії;
1993 - В Узбекистані оголосили про переведення до 2000 року узбецької мови з кирилиці на латинську абетку.
2015 – Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про створення Національної поліції України;
2021 – За участю Президента України Володимира Зеленського у Вашингтоні було відкрито "Український дім".
Церковне свято
У церкві вшановують пам'ять пророка Самуїла.
Самуїл народився в найважчий для ізраїльтян час, і йому судилося наставити свій народ на шлях істинний. За слабкого першосвященника Ілії моральний розклад ізраїльтян досяг критичної точки. Результатом розбещеності, духовної і фізичної немочі стала поразка від філістімлян, які захопили найбільшу святиню - Ковчег Завіту. Однак Самуїл, скликавши одноплемінників на урочисте покаяння, зумів надихнути їх на вигнання філістімлян. Після цього почалося відродження народу. Велику роль в цьому зіграли організовані Самуїлом "пророчі сонми", завданням яких було просвіщати людей, а також пробуджувати в них патріотизм.
Іменини: Віктор, Володимир, Вольдемар, Іван, Максим, Остап, Самуїл, Степан, Теодор, Тимофій, Федір, Ян.