Інтерфакс-Україна
16:42 07.09.2022

Раді пропонують законодавчо визначити статус держави-терориста та держави-спонсора тероризму

2 хв читати
Раді пропонують законодавчо визначити статус держави-терориста та держави-спонсора тероризму

Група народних депутатів пропонує Верховній Раді законодавчо визначити статус держави-терориста та держави-спонсора тероризму.

Відповідний законопроєкт №8002 зареєстровано у парламенті 6 вересня.

Документ дає визначення поняттю "держава-терорист", яким пропонується замінити подане у статті 1 закону "Про боротьбу з тероризмом" у зв'язку з тим, що остання не відображає його внутрішній та зовнішньополітичний аспекти, а також визначити критерії ідентифікації держави як терориста.

Автори законодавчої ініціативи пропонують віднести до цих критеріїв, зокрема, військові маневри та навчання, що проводяться поблизу кордонів України (особливо зона до 30 км від смуги державного кордону) та становлять загрозу її незалежності й територіальній цілісності, підтримку збройних загонів найманців, вбивства та спроби вбивств державних і громадських діячів України, продаж зброї всупереч нормам міжнародного права, розробку, випробування та розгортання біологічної, хімічної, ядерної та/або космічної зброї, що підвищує ймовірність геноциду чи екоциду.

Крім того, законопроєкт визначає поняття "держава-спонсор тероризму" та порядок ведення Радою національної безпеки і оборони України (РНБО) переліків і держав-терористів, і держав-спонсорів тероризму.

Водночас парламентарі вважають за необхідне передбачити конкретні види санкцій, які можуть бути накладені на такі держави. Йдеться про розрив дипломатичних відносин, невизнання легітимності влади, економічні санкції та підтримку правозахисних рухів усередині держави-терориста.

Серед авторів законопроєкту - голова парламентського комітету із зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко (фракція "Слуга народу"), Іван Крулько ("Батьківщина"), Микола Княжицький ("Європейська солідарність"), Соломія Бобровська ("Голос"), Ірина Констанкевич (група "За майбутнє"), Сергій Вельможний (група "Довіра").

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Збагачувальна фабрика ДТЕК на Донеччині знов атакована ворогом

Нідерланди та Україна обговорили подальшу підтримку для літаків F-16

Рух поїздів на ніжинському напрямку здійснюється під резервними тепловозами, частина поїздів прямує об’їзними маршрутами – УЗ

У застосунку Резерв+ не можна буде отримати послуги чи оновити документ у четвер вночі

Рада дозволила передавати земділянки колишнім власникам зруйнованого майна без торгів на період воєнного стану

В Києві завершується форум оборонних індустрій DFNC: захід прийняв близько 2000 учасників із понад 20 країн світу

Навчальні заклади Одеси з четверга повертаються до очного навчання – міськрада

Президент призначив двох членів ВРП

Верховний суд залишив у силі заочний вирок пропагандисту — фронтмену гурту "Джанго"

УЧХ поділився досвідом реагування на війну в штаб-квартирі Іспанського Червоного Хреста

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА