Інтерфакс-Україна
09:28 27.09.2022

У Мінветеранів розраховують на запуск системи переходу ветерана від військової служби до цивільного життя до першої хвилі демобілізації – заступниця міністра Драганчук

2 хв читати
У Мінветеранів розраховують на запуск системи переходу ветерана від військової служби до цивільного життя до першої хвилі демобілізації – заступниця міністра Драганчук

У Міністерстві у справах ветеранів розраховують на запуск системи переходу ветерана від військової служби до цивільного життя до початку першої хвилі демобілізації, розповіла заступниця міністра Інна Драганчук.

"Реінтеграція ветерана – це не абстрактний процес правового регулювання безлічі норм, це конкретна карта, якою рухається військовослужбовець, повертаючись до цивільного життя. Чи є цей процес побудованим та чітким – на жаль, ні. Є фрагментарні рішення, які успішно реалізуються, проте залишається чимало питань, які має бути синхронізовано та узгоджено", - сказала Драганчук в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За її словами, на сьогодні немає скоординованих маршрутів відновлення та реінтеграції ветеранів, але відомство над цим працює.

"Мінветеранів розпочало роботу над реалізацією масштабного проєкту "Перехід", який передбачає створення системи переходу ветерана від військової служби до цивільного життя та забезпечення постійної підтримки на всіх рівнях", - заявила заступниця міністра.

Вона зазначила, що основною умовою якісного розвитку системи "Переходу" є максимальне залучення та відповідальність усіх відомств - від Міністерства економіки та Міністерства охорони здоров'я до Міністерства оборони та Міністерства внутрішніх справ.

"До розробки плану "Перехід" залучено 23 відомства. Перед кожним учасником стоять конкретні завдання, які перебувають у їх винятковій компетенції. Швидкість виконання цих завдань залежить і від політичної волі, і об'єктивних можливостей учасників. Назвати конкретний термін – важко, але всі залучені відомства розуміють його невідкладність, тому, мабуть, запуск "Переходу" має відбутися до першої демобілізації", – заявила Драганчук.

Заступниця міністра наголосила, що наявність скоординованого плану "Перехід", який забезпечує потреби та всебічний розвиток ветеранів після їх повернення, є обов'язком держави.

Крім того, вона розповіла, що система переходу з військової служби до цивільного життя також має забезпечити скринінг стану фізичного та психічного здоров'я ветерана перед його звільненням з військової служби, а також надання психологічної та медичної допомоги і реабілітації відповідно до його індивідуальних потреб.

ОСТАННЄ

Внаслідок ворожого ракетного удару в Ізюмі постраждали дві людини

РФ вже понад 30 разів порушила режим припинення вогню в енергетичній сфері

Зеленський про угоду з США: базові юридичні речі майже доопрацьовані

Зеленський обговорив з дипломатами роботу на найближчі тижні

Зеленський: Готуємо деталі того, як може функціонувати безпековий контингент в Україні

Кошта: Я приєднуюся до програми BringKidsBack, щоб вимагати безпечного повернення українських дітей

Виставка "База. Ґрунт. Фундамент", присвячена українській боротьбі за незалежність, відкрилася у Софії Київській

Військові Ізраїлю поки що не ведуть масштабного наступу в Газі, щоб не заважати переговорам про заручників

В Офісі президента відбувся брифінг для іноземних дипломатів щодо санкційної політики проти Росії

Суд скасував вирок ексголові Броварської РДА, який скоїв наїзд на чотирьох пішоходів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА