Інтерфакс-Україна
16:28 28.09.2022

РФ досі не дає можливості Україні відвідати місце масової загибелі українських військовополонених в Оленівці - омбудсмен Лубінець

2 хв читати
РФ досі не дає можливості Україні відвідати місце масової загибелі українських військовополонених в Оленівці - омбудсмен Лубінець

Російська Федерація досі не дає Україні можливості відвідати місце скоєння воєнного злочину російської армії в Оленівці Донецької області, внаслідок якого масово загинули українські військовополонені, повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

"Російська Федерація досі не дає можливості мені приїхати до Оленівки. Усі про це почули б, якби я там був... Ми продовжуємо над цим працювати", - сказав омбудсмен на брифінгу в Медіацентрі "Україна - Укрінформ" у середу.

Водночас Лубінець зазначив, що в офісі омбудсмена РФ Тетяни Москалькової на його запит із пропозицією разом відвідати місце теракту в Оленівці відповіли, що цим питанням займається "окремий омбудсмен" у самопроголошеній "Донецькій народній республіці (ДНР)".

"Яка була реакція (Москалькової на пропозицію разом відвідати місце масової загибелі українських військовополонених в Оленівці - ІФ-У)? Була офіційна відповідь, що я як омбудсмен України маю звертатися не до неї, а до "омбудсмена" "ДНР", тому що це окрема "держава", там - окремий омбудсмен, який займається цим питанням. Російська сторона продовжує грати у таку гру "я - не я, і хата - не моя". Весь світ розуміє, що ця територія захоплена Російською Федерацією, всі про це говорять, окрім Російської Федерації. Це спроба сховатись від відповідальності, хоча це їх не рятує", - уточнив він.

Крім того, Лубінець зазначив, що до Оленівки не здійснювала візит і спеціальна моніторингова місія ООН, створена рішенням генсека ООН для проведення незалежного розслідування. "Я зробив аналіз цієї місії, і за фактами показав, що із трьох осіб-іноземців, які входять до її складу, фактично всі перебувають під впливом Росії", - додав омбудсмен.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Американська присутність в Гренландії може включати розміщення військових баз на її території - ЗМІ

Сили оборони звільнили Сухецьке, противник просунувся у двох населених пунктах на Донеччині та Запоріжжі

Україна та Швейцарія підписали Меморандум про взаєморозуміння на CHF30 млн для підтримки МСП

Експосланець Трампа по Україні Келлог сподівається на мир до Дня Незалежності

Літак Зеленського очікується у Швейцарії зранку у четвер – авіаресурс

"Укрзалізниця" змінює графік руху: 118 поїздів далекого сполучення курсують за оновленим розкладом з 22 січня

Українська делегація обговорила з однією з найбільших американських інвестиційних компаній BlackRock відновлення України

Гілі: Ми не повинні забувати, хто супротивник, а хто союзник. Наша місія - підтримувати Україну

Голова НАЛУ Шевчук увійшов до складу конкурсної комісії для обрання заступника керівника САП, закликає припинити маніпуляції щодо його обрання

Шмигаль: енергетики розробили низку технічних рішень, які дозволять перейти від екстрених до жорстких, але прогнозованих графіків

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА