США виділяють військову допомогу Україні ще на $1,1 млрд

Міністерство оборони США оголосило в середу про надання Україні додаткової допомоги в безпековій сфері приблизно на $1,1 млрд у рамках Ініціативи сприяння безпеці України (USAI), повідомляється на сайті Пентагону.
"Цей пакет USAI підкреслює прагнення США продовжувати підтримувати Україну в довгостроковій перспективі. Він являє собою багаторічне вкладення в критично важливі можливості для створення потужної могутності Збройних сил України, які продовжують захищати суверенітет і територію України перед лицем російської агресії", - йдеться в повідомленні.
Допомога включає:
18 високомобільних артилерійських ракетних систем (HIMARS) та боєприпаси до них;
150 броньованих високомобільних багатоцільових колісних машин (HMMWV);
150 тактичних машин для буксирування озброєння;
40 вантажівок і 80 причепів для перевезення важкої техніки;
2 радари для безпілотних літальних апаратів;
20 багатоцільових радарів;
протибезпілотні повітряні системи;
тактичні захищені системи зв'язку, системи спостереження та оптику;
обладнання для знешкодження вибухонебезпечних предметів;
бронежилети та інше польове спорядження;
фінансування навчання, обслуговування та підтримки.
У Пентагоні зазначили, що з січня 2021 року США виділили Україні близько $16,9 млрд допомоги у безпековій сфері. З 2014 року США виділили Україні близько $19 млрд, а від початку широкомасштабного вторгнення РФ — понад $16,2 млрд.
"Міністерство оборони продовжує працювати з Україною, щоб задовольнити її і невідкладні, і довгострокові потреби у безпековій сфері. Разом із нашими союзниками та партнерами наші спільні зусилля допоможуть Україні продовжувати досягати успіху сьогодні, створюючи потужну міць Збройних сил України для забезпечення подальшої свободи та незалежності українського народу", - резюмували в Пентагоні.