Інтерфакс-Україна
11:26 21.10.2022

Костін: Притягнення до відповідальності країни-агресора має базуватися на розслідуванні найжорстокіших випадків та направленні їх до МКС

2 хв читати
Костін: Притягнення до відповідальності країни-агресора має базуватися на розслідуванні найжорстокіших випадків та направленні їх до МКС

Офіс генерального прокурора та Служба зовнішньополітичних інструментів Європейської комісії скоординують зусилля в розслідуванні злочинів агресії, геноциду та воєнних злочинів, повідомляє Офіс генерального прокурора.

У повідомленні Офісу генпрокурора в телеграм-каналі в п'ятницю зазначено, що генпрокурор Андрій Костін зустрівся з головою Служби зовнішньополітичних інструментів Європейської комісії Міхаелем Вагнером.

"Злочин агресії, злочин геноциду та воєнні злочини – три напрями, на яких координуватимуть зусилля Офіс генерального прокурора та Служба зовнішньополітичних інструментів Європейської комісії", - йдеться в повідомленні.

"Навмисне націлювання російською армією ракет під час обстрілів саме на критичну інфраструктуру – енергетичні електростанції та джерела постачання, які є життєво важливими для виживання людей майбутньої зими, – є яскравим свідченням терору цивільного населення та геноциду українського народу", - заявив Костін.

Генпрокурор зазначив, що притягнення до відповідальності країни-агресора за вчинення воєнних злочинів проти українського народу має базуватися на розслідуванні найскладніших і найжорстокіших випадків та направленні їх до Міжнародного кримінального суду (МКС).

"За планування, підбурювання, організацію та здійснення акту агресії вище політичне та військове керівництво РФ має бути притягнуто до відповідальності в рамках Спеціального трибуналу", - зазначено в повідомленні.

"При цьому принципово важливо для постраждалих та їхніх рідних отримати відшкодування за спричинену їм агресією шкоду. Саме з російських грошей. Сьогодні практично кожен українець є жертвою воєнних злочинів РФ. Люди втратили близьких і рідних, домівки, змушені переїжджати до інших міст, діти не можуть ходити до школи і навчаються онлайн – немає нікого в Україні, хто не відчув би на собі наслідки цієї війни. Тому має бути розроблений механізм компенсації", – наголосив Костін.

У повідомленні Офісу генпрокурора зазначено, що представники Єврокомісії погодилися посилити підтримку у сфері надання експертної допомоги під час розслідування воєнних злочинів.

"Також вони сприятимуть цифровізації процесів роботи органів прокуратури і надаватимуть необхідне обладнання. До того ж міжнародні партнери висловили зацікавленість у підтримці проєкту, який має на меті допомагати людям у пошуку рідних, які зникли під час збройної агресії РФ", - інформують в Офісі генпрокурора.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

МЗС України про незаконний візит послів Бурунді, Гвінеї та Чаду до окупованого Криму: Це кричуще порушення міжнародного права

Четверо рятувальників постраждали внаслідок російських атак в Україні з початку доби

В експосадовця ДСНС виявили майже 13 млн грн необґрунтованих активів

У середу в більшості областей України очікуються значні дощі, грози, подекуди град і шквали

Шмигаль та Сирський обговорили з представниками Німеччини зміцнення обороноздатності України

Кондратюк закликала учасників Всесвітньої конференції голів парламентів бойкотувати заходи за участі Матвієнко

Командир батальйону "Вовки Да Вінчі" подякував СБУ за запобігання замаху

"Укртрансбезпека" продовжить на місяць перевірки вантажівок в Одеській та Миколаївській областях

Найближчої доби в більшості областей України очікуються дощі, місцями грози

Через авіаудар РФ по Біленьківській колонії загинуло 16 засуджених, ще 44 зазнали поранень, уточнив Мін'юст

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА