Кабмін пропонує розмістити Національний військовий меморіальний цвинтар на Лисій горі
![Кабмін пропонує розмістити Національний військовий меморіальний цвинтар на Лисій горі](https://media.interfax.com.ua/media/thumbs/images/2019/12/AOAXUszi4Hpc.jpg)
Департаменту містобудування та архітектури КМДА доручено розробити детальний план території для розміщення Національного військового меморіального цвинтаря на території урочища "Лиса Гора".
Рішення Київради прийнято на засіданні 27 жовтня на виконання доручення прем'єр-міністра України від 1 вересня 2022 року №23375/0/1-22 про створення Національного військового меморіального цвинтаря та вимог статті 23 закону України "Про поховання та похоронну справу".
Відповідне рішення підтримали 62 депутати.
Приблизна площа меморіального цвинтаря становитиме 140 га. Департамент містобудування та архітектури КМДА визначено замовником розробки проєкту детального плану території для розміщення меморіального цвинтаря.
Раніше, у липні 2022 року Київрада ухвалила рішення про створення поряд з урочищем Бабин Яр військового кладовища та місць почесних поховань захисників України, було надано дозвіл на розробку проєкту землеустрою для військового цвинтаря вздовж вулиці Олени Теліги у Шевченківському районі столиці.
"На Теліги виділили невелику ділянку, щоб можна було організувати некрополь, ця ділянка має і історичне, і смислове навантаження. Але паралельно є доручення Кабміну про необхідність зробити військовий меморіал з цвинтарем на території Лисої гори. Ми усвідомлюємо весь комплекс обмежень, який є на обраній Кабміном "ділянці", - прокоментував агентству "Інтерфакс-Україна" головний архітектор Києва Олександр Свистунов.
Він назвав переваги обраної Кабміном ділянки: вона розташована між основними магістралями, поряд із метро.
Але тут розташований пам'ятник національного значення, Лисогірський форт, зі своїми охоронними зонами, плюс природно-заповідний фонд. У Міністерстві у справах ветеранів розробляють концепцію. Треба побачити відображення концепції на цій території з урахуванням наявних охоронних зон. , на яких територіях неможливо, а де може бути реалізована ця функція. Потім треба розуміти на яку кількість поховань некрополь розрахований - там дуже складний рельєф", - прокоментував Свистунов.