07:48 23.11.2022

Через негоду компанія SpaceX перенесла запуск вантажного корабля Cargo Dragon до МКС

2 хв читати
Через негоду компанія SpaceX перенесла запуск вантажного корабля Cargo Dragon до МКС

У зв'язку з несприятливими погодними умовами запуск багаторазового вантажного космічного корабель Cargo Dragon до Міжнародної космічної станції (МКС), що готувався у вівторок, скасовано, повідомила американська компанія-розробник SpaceX.

Запуск корабля за допомогою важкої ракети-носія Falcon 9 компанії SpaceX тепер планується здійснити 26 або 27 листопада з пускового комплексу 39А на космодромі на мисі Канаверал у штаті Флорида.

Cargo Dragon має доставити на станцію близько трьох тонн продовольства, а також обладнання і матеріали для проведення десятків наукових експериментів її екіпажем.

Це буде вже шостий політ модифікованого вантажного корабля Cargo Dragon 2 компанії SpaceX, який здатний доставляти на МКС на 20% більше вантажу, а також автономно стикуватися зі станцією без допомоги захоплення її рукою-маніпулятором порівняно з першою версією.

Нові багаторазові кораблі розраховані на п'ять польотів до МКС і назад замість трьох у рамках місій колишніх "вантажівок" Cargo Dragon. Вони можуть залишатися на станції протягом 75 днів проти  40 днів у попередньому варіанті.

Запуск корабля у версії Cargo Dragon 2 буде проведено в рамках другого контракту між NASA та компанією SpaceX із постачання станції.

У рамках цьогорічної місії Cargo Dragon перебуватиме у складі МКС приблизно близько місяця. Потім він буде зведений з орбіти, і його капсула, що спускається, приводниться в Атлантиці. Корабель привезе результати експериментів, проведених екіпажем МКС на орбіті загальною вагою понад 2,3 тонни.

Cargo Dragon є єдиним космічним кораблем для постачання МКС, який здатний повертати вантажі на Землю, приводнюючись в Атлантиці.

З жовтня 2012 року до липня 2022 року компанія SpaceX здійснила 25 пусків вантажних кораблів Cargo Dragon до МКС. Один із них (у 2015 році) закінчився невдало через аварію ракети-носія Falcon 9.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА