Інтерфакс-Україна
07:35 24.11.2022

Заступник генсека ООН: Бойові дії навколо Запорізької АЕС мають негайно припинитися

1 хв читати
Заступник генсека ООН: Бойові дії навколо Запорізької АЕС мають негайно припинитися

Обстріл Запорізької АЕС безрозсудний і небезпечний, заявила заступниця генсека ООН із політичних питань Розмарі Ді Карло.

"Ми, як і раніше, глибоко занепокоєні ситуацією на ЗАЕС. Обстріл станції у вихідні є безрозсудним. Наголошую на небезпеці цього обстрілу", - сказала вона під час засідання Ради Безпеки ООН щодо України.

За словами Ді Карло, "всі воєнні дії на станції та навколо неї мають негайно припинитися".

Глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі виступив у неділю з закликом негайно припинити обстріли ЗАЕС. У його заяві йшлося про те, що експерти агентства за підсумками огляду Запорізької АЕС після нещодавніх обстрілів не зареєстрували прямої загрози ядерній безпеці.

Проте, за словами Гроссі, обстріли станції минулих суботи та неділі стали найсерйознішим інцидентом за останні місяці.

У середу Гроссі заявив, що Запорізька АЕС укотре втратила доступ до зовнішнього електропостачання і тепер покладається на свої аварійні дизельні генератори для отримання енергії, необхідної для охолодження реактора і виконання інших важливих функцій ядерної безпеки.

Запорізька АЕС - найбільша атомна станція в Європі, має шість енергоблоків ВВЕР- 1000.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Стармер: Вітаю відкритість Сполучених Штатів, разом з Європою, надати Україні надійні гарантії безпеки в рамках будь-якої угоди

Зеленський: Російська армія найближчими днями може спробувати посилити тиск і удари проти українських позицій

Трамп: Путін вимагає віддати йому весь Донбас – ЗМІ

Росіяни окупували два села на Донеччині – ОСУВ "Дніпро"

У неділю у північних, центральних областях України, на Закарпатті, Прикарпатті та Хмельниччині очікуються грози

Головний власник UaRms Уткін: за 3 роки війни ми навчили 55 тисяч військових на наших симуляторах

Підтримка України і тиск на Росію залишаються надзвичайно важливими - прем’єр-міністр Нідерландів

Співзасновник Bouquet Kyiv Stage Уткін: 90% заробленого витрачаю на культурні і благодійні проєкти

Макрон анонсував зустріч Коаліції охочих найближчим часом

Мелоні пояснила ідею гарантій безпеки для України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА