Інтерфакс-Україна
19:07 25.11.2022

ВР пропонують ухвалити заяву про нелегітимність перебування Росії в ООН

2 хв читати
ВР пропонують ухвалити заяву про нелегітимність перебування Росії в ООН

Група народних депутатів на чолі з головою Верховної Ради України Русланом Стефанчуком пропонують ухвалити заяву парламенту щодо нелегітимності перебування Російської Федерації в Організації Об'єднаних Націй (ООН).

Відповідний проєкт постанови №8229 зареєстровано на сайті парламенту в п'ятницю, 25 листопада.

Його ініціатори пропонують схвалити звернення ВР до парламентів та урядів іноземних держав щодо необхідності реформування ООН та нелегітимності перебування Росії у складі цієї організації.

Документ передбачає прийняття звернення до світової спільноти із закликом сприяти обмеженню права вето постійних членів Ради безпеки ООН, визнати терористичний характер РФ за чинного політичного режиму та забезпечити відповідальність осіб, які сприяють агресії Росії проти України.

Українські парламентарі мають намір закликати парламенти та уряди іноземних держав виступити зі спільною ініціативою та підтримати резолюцію Генеральної асамблеї ООН щодо запиту консультативного висновку Міжнародного суду ООН стосовно обмеження права вето постійних членів ООН, які могли б випливати зі Статуту ООН та загальних принципів права.

Водночас у проєкті заяви міститься заклик щодо необхідності активізувати та конкретизувати зусилля з притягнення до відповідальності винних у вчиненні міжнародних злочинів, зокрема шляхом створення спеціального трибуналу для притягнення вищих посадових осіб держави-агресора до відповідальності за злочин агресії проти України.

Крім того, у ВР пропонують закликати світову спільноту приєднатися до розроблення та функціонування компенсаційного механізму, що забезпечує виплату компенсації в повному обсязі за всю шкоду, завдану російською агресією проти України, а також посилити військову, фінансову та гуманітарну допомогу Україні, необхідну для захисту цивільного населення та повного відновлення територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.

"Виключення Росії з ООН. (…) Тут все просто. РФ вважає себе правонаступником СРСР, хоча у 1991 році СРСР як держава і суб'єкт міжнародного права припинив своє існування. Тому і РФ не може мати статусу держави-продовжувача СРСР. Є абсурдним, що держава-терорист може впливати на ухвалення рішень в ООН і тим більше ветувати їх. Тому Україна закликає реформувати таку важливу міжнародну організацію. З цим і будемо звертатися до парламентів та урядів іноземних держав", – написав голова ВР Руслан Стефанчук на своїй сторінці у фейсбуці, коментуючи зареєстрований проєкт постанови.

Спікер прогнозує ухвалення цього документа українським парламентом без тривалих дискусій.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп дав Зеленському кілька днів на відповідь щодо мирного плану, президент США хоче укласти угоду "до Різдва"

Україна та США обговорюють три документи, які допоможуть досягнути миру – Стубб

Керівник служби відновлення Івано-Франківщини звільняється через тендер на дорогу до Буковелю

Глави МЗС України та Італії обговорили мирні зусилля та подальші кроки на підтримку України

Понад 200 тис. осіб змушені були втекти через відновлення боїв на сході ДРК - ООН

Зеленський подякував премʼєру Канади за внесок в програму PURL

Уряд дозволив компаніям з державною часткою понад 50% імпортувати електроенергію

Уряд доручив переглянути списки заборонених до відключення е/е підприємств та зменшити зовнішнє освітлення

Фізично неможливо захистити 3,5 тис. підстанцій в Україні - заступник глави Міненерго

На сьогодні Україна повернула 6 266 полонених, з них 403 цивільних – омбудсман

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА