Інтерфакс-Україна
13:34 02.12.2022

Гроссі сподівається до кінця року погодити з Україною та РФ створення зони безпеки навколо ЗАЕС

1 хв читати
Гроссі сподівається до кінця року погодити з Україною та РФ створення зони безпеки навколо ЗАЕС

МАГАТЕ розраховує домовитися з Україною та РФ про створення зони безпеки навколо Запорізької АЕС (ЗАЕС) до кінця 2022 року, заявив у п'ятницю гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

"Моє завдання - домогтися рішення якнайшвидше. Я сподіваюся, що до кінця цього року", - цитують Гроссі західні ЗМІ.

За його словами, завдання МАГАТЕ - уникнути інциденту на цьому ядерному об'єкті, а не "створити таку воєнну ситуацію", якій би сприяла будь-яка зі сторін.

Наприкінці листопада Гроссі заявляв, що агентству вдалося досягти прогресу на переговорах між українською та російською стороною щодо створення зони ядерної безпеки навколо ЗАЕС.

Як повідомлялося, Рада управляючих МАГАТЕ в листопаді ухвалила резолюцію, згідно з якою закликає Росію вивести військових із ЗАЕС і "припинити всі дії" на українських ядерних об'єктах.

Запорізька АЕС – найбільша атомна станція в Європі, має шість енергоблоків ВВЕР-1000. Перший енергоблок було введено в експлуатацію у грудні 1984 року, шостий – у жовтні 1995 року.

З 28 лютого 2022 року ЗАЕС перебуває під окупацією російських військ. Україна та світова спільнота неодноразово закликали агресора повернути контроль над ЗАЕС України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Рада ЄС ухвалила рекомендацію щодо переходу від тимчасового захисту переміщених українців

Сибіга закликав союзників ЄС, США та G7 до максимального тиску на Москву без зволікання

У ЄС наразі не готові подати пропозиції щодо 19-го пакету санкцій проти РФ, можуть не відмовитися від закупівлі російської нафти раніше 2027 р. - ЗМІ

Міносвіти: відкрито три нові освітні простори "Школи супергероїв"

Окупанти 97 раз обстріляли населені пункти Сумської області за добу, 9 жителів постраждали – обладміністрація

Україна та Ізраїль обговорили підготовку до Рош га-Шана в Умані - посольство

В Україні за підтримки Кореї буде створено навчальний центр операторів важкої техніки — Олексій Кулеба

Міносвіти вперше запроваджено формульний розподіл місць в аспірантуру

Бессент: війна в Україні завершиться за 60-90 днів, якщо Європа запровадить суттєві вторинні тарифи

Румунія скоріше не братиме участі у закритті неба над Україною, але може переглянути цю позицію – президент

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА