Інтерфакс-Україна
13:11 08.12.2022

СБУ затримала в Одесі подружжя - російських шпигунів, які готували ракетний удар по силах ППО та артскладах ЗСУ

2 хв читати
СБУ затримала в Одесі подружжя - російських шпигунів, які готували ракетний удар по силах ППО та артскладах ЗСУ

Служба безпеки України викрила в Одесі двох шпигунів Генштабу РФ, які збирали розвіддані про ППО, інформацію про бойові позиції зенітно-ракетних комплексів "Crotale" та розташування польових артилерійських складів із боєприпасами, повідомляє СБУ.

"Військова контррозвідка Служби безпеки викрила двох агентів головного управління генштабу ЗС РФ (більш відомого як ГРУ) в результаті спецоперації в Одесі. Зловмисники збирали розвіддані про місця можливої дислокації та переміщення підрозділів протиповітряної оборони ЗСУ на території регіону", - йдеться у повідомленні української спецслужби у телеграм-каналі у четвер.

У СБУ наголошують, що співробітники Служби вчасно викрили російську агентуру та встановили контроль ще на первинному етапі підривної діяльності.

"Обоє затриманих - чоловік (народився в Одесі, але згодом служив у російській армії та брав участь у бойових діях на території Чечні) та дружина - громадяни Росії. Вони були заздалегідь відправлені в Україну ще у 2018 році та отримали посвідку на проживання. Таким чином, російська військова розвідка планувала створити на півдні України власний агентурний апарат", - наголошується у повідомленні.

За інформацією спецслужби, до повномасштабного вторгнення сім'я агентів збирала дані про суспільно-політичну ситуацію в регіоні та розширювала коло своїх знайомств, готуючись до виконання основних завдань.

"А вже після 24 лютого насамперед намагалися виявити бойові позиції зенітно-ракетних комплексів "Crotale" і розташування польових артилерійських складів з боєприпасами до ЗРК. Розвідувальна інформація потрібна була окупантам для здійснення повітряних ударів ракетами класу "Калібр" або "Кинджал" по українських військових об’єктах", - зазначається у повідомленні.

У СБУ уточнюють, що зловмисники розпочали активний збір інформації про підрозділи Сил оборони на херсонському напрямку.

Зібрані відомості агенти відправляли "зв’язковому" - мешканцю Севастополя, колишньому російському спецпризначенцю, який негласно співпрацює з ГРУ, а для "прикриття" використовує посаду керівника благодійного фонду. "Зв'язковий", у свою чергу, передавав інформацію своєму куратору - кадровому співробітнику військової розвідки РФ.

Слідчі Служби безпеки повідомили затриманим про підозру за ст. 114 (шпигунство) Кримінального кодексу України. Їм обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Співвласник Fire Point: Міндіч хотів 50% акцій компанії, але ми йому відмовили, ніяких обшуків у нас не було

Сибіга провів телефонні перемовини з керівниками зовнішньополітичних відомств європейських країн

Трамп вважає, що Зеленському доведеться обирати між мирним планом і подальшою боротьбою

Туск: унаслідок російської атаки на Тернопіль загинули громадянка Польщі та її семирічна донька

Глави МЗС України та Хорватії обговорили ситуацію на фронті, мирний процес і важливість європейської єдності

Сибіга поінформував главу МЗС Норвегії про переговори Зеленського з партнерами щодо припинення вогню

Президент Румунії вітає поновлені зусилля Трампа щодо припинення війни та підтверджує свою підтримку України

Мерц обговорив з Трампом план мирного урегулювання для України та домовився про наступні кроки

Історик Снайдер пояснює, чому російський план, який просувають США для України, не спрацює

Антикорупційні розслідування не повинні підірвати міжнародну підтримку України перед агресією РФ – розмова Сибіги з Каллас

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА