Інтерфакс-Україна
19:41 08.12.2022

Енерго-, водо-, теплопостачання та зв'язок стали ключовим викликом для бізнесу – опитування AmCham

2 хв читати

Нестабільне енерго-, водо-, теплопостачання та зв'язок стали ключовим викликом для бізнесу – на нього вказали 87% учасників опитування Американської торгової палати (AmCham), проведеного наприкінці листопада – на початку грудня, тоді як у серпневому опитуванні цей виклик був відсутній серед основних, а наближення зими називали викликом лише 4% респондентів.
Згідно з інформацією, опублікованою AmCham у четвер, також зросла кількість учасників опитування, які вказали на проблему безпеки та захисту працівників – до 74% із 71% у серпні, тоді як фактор логістики та транспорту навіть трохи ослабнув – 43% проти 44% три з лишком місяці назад.
Завершують п'ятірку викликів на початку зими спад діяльності партнерів – 32% та відсутність клієнтів/замовлень – 22%, тоді як наприкінці літа на спад діяльності партнерів вказували 33% і на п'ятому місці тоді були експортно-імпортні операції з 22%, зараз же цей фактор посів шосту позицію із 19%.
Згідно з опитуванням, після більш ніж 288 днів війни 70% компаній-членів палати працюють повністю, а 30% продовжують функціонувати частково, тоді як у серпні співвідношення було 72% на 27%, а 1% призупинив діяльність.
Водночас 98% компаній-членів палати планують продовжити свою діяльність в Україні у 2023 році проти 96 у серпні.
Як зазначає AmCham, 94% представників бізнес-спільноти вважають, що можливий блекаут не завадить Україні виграти війну, а 95% переконані, що Росія має виплачувати репарації.
Компанії-члени палати продовжують платити заробітну плату після майже 10 місяців війни: 88% компаній сплачують її повністю (у серпні 835), 9% (16%) повідомили про зниження, а не виплачує, як і раніше, лише 1%.
Згідно з опитуванням, 31% (у серпні – 22%) респондентів зазначили, що фабрики/склади/офіси їхніх компаній були пошкоджені: 71% (48%) мають незначні пошкодження, 29% (52%) – непоправні. Водночас, 66% (69%) компаній-членів AmCham не постраждали після майже 10 місяців війни.
Як зазначається в релізі, 59% респондентів зазначили, що всі співробітники їхніх компаній у безпеці, проте 20% мали випадки поранення співробітників, а ще 19% – загибель. Крім того, по 1% респондентів повідомили про співробітників, які потрапили в полон або зникли безвісти.
Згідно з інформацією, 96% компаній-членів палати наголосили, що їхні організації продовжують підтримувати гуманітарний рух.
Представників бізнес-спільноти також запитали про їхній прогноз початку повоєнної реконструкції України: 57% респондентів вважають, що вона розпочнеться у 2023 році; 31% - 2024-го і 6% - 2025-го.
В опитуванні брали участь 122 керівники компаній-членів палати, він проводився з 28 листопада до 7 грудня 2022 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Рубіо і Волц виступають за удар по іранських ядерних об'єктах, Венс і Габбард налаштовані обережніше

Сибіга обговорив з головами МЗС Латвії та Польщі посилення тиску на РФ та зміцнення безпеки України

Рубіо повідомив Рютте, що за відсутності прогресу США відійдуть від "зусиль, спрямованих на посередництво в досягненні миру"

У шорт-листі кандидатів на главу "Укренерго" залишилися чинний керівник та ще два її представники

Дуда заявив про прагнення включити Польщу у французьку систему ядерного стримування

Трамп заявив, що США можуть вийти із переговорного процесу щодо врегулювання війні РФ проти України

ЗСУ отримали понад 200 багі зі сталі "Метінвесту", наразі автівки отримали прикордонники

У Харкові 113 постраждалих, серед них 9 дітей

РФ та Україна планують обмін 246 на 246 полонених у суботу

Сибіга та Каллас скоординували зусилля напередодні майбутніх міжнародних подій

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА