Інтерфакс-Україна
21:09 08.12.2022

ЄС намічає заходи зі зниження вразливості та підвищення стійкості критично важливих об'єктів

2 хв читати

Рада ЄС ухвалила в четвер директиву щодо підвищення стійкості критично важливих об'єктів Євросоюзу.

"Сьогодні Рада затвердила директиву і рекомендацію, спрямовані на зниження вразливості та підвищення стійкості критично важливих об'єктів", - ідеться в комюніке, опублікованому у Брюсселі.

"Останніми місяцями ми зазнавали гібридних атак і відчували наслідки змін клімату. Виклики, з якими ми стикаємося, найімовірніше, лише посиляться", - заявив міністр внутрішніх справ Чехії, що головує в Раді ЄС, Віт Ракушан.

За його словами, в ЄС мають бути впевнені, що суспільства та промисловість країн Союзу "готові протистояти будь-яким порушенням нашої безпеки та нашої економіки, і щоб у разі стихійного лиха ми могли швидко відреагувати".

Критично важливі об'єкти, пояснюють у Раді ЄС, - це "об'єкти, що надають основні послуги, які мають вирішальне значення для підтримки життєво важливих соціальних функцій, економічної діяльності, громадської охорони здоров'я і безпеки, а також для захисту довкілля".

Такі об'єкти, йдеться в ухваленій директиві, мають запобігати гібридним атакам, стихійним лихам, терористичним загрозам і надзвичайним ситуаціям у сфері громадської охорони здоров'я, "захищати від них, реагувати на них, долати їх і відновлюватися після них".

Директива поширюється на критично важливі об'єкти у низці секторів, таких як енергетика, транспорт, охорона здоров'я, питна вода, стічні води та космос.

Центральні органи державних адміністрацій також підпадатимуть під дію низки положень директиви.

У Брюсселі зазначають, що держави - члени ЄС повинні будуть розробити свою національну стратегію щодо підвищення стійкості критично важливих об'єктів і здійснювати оцінку ризиків щонайменше один раз на чотири роки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Яровій вже 24 загиблих, 19 поранених внаслідок удару РФ – ДСНС

Глава МЗС Чехії після удару по Яровій закликав до жорсткіших санкцій проти РФ та сильнішої підтримки України

Необхідно зважати на досвід РФ з підтримки спеціальностей, які готують спеціалістів для стратегічних галузей - ректор КПІ

Мудра: У Гаазі почався заключний раунд переговорів щодо компенсаційного механізму для України

ЄС готує 19-й пакет санкцій проти РФ у тісній координації із США - Кошта

Мінсоцполітики з партнерами підготувало методичні рекомендації для команд "Центрів життєстійкості"

Прем'єр Естонії після удару РФ по с.Ярова закликав до використання російських заморожених активів на користь України

У Києві затримали 60-річного чоловіка за зґвалтування та розбійні напади на жінок – прокуратура

Сибіга проінформував болгарського колегу про останні російські удари та важливість просування процесу вступу України до ЄС

Київська влада шукає можливості збереження цін на проїзд в громадському транспорті – Кличко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА