Інтерфакс-Україна
13:56 14.12.2022

У Європарламенті відбулася церемонія нагородження хороброго українського народу премією Сахарова

2 хв читати
У Європарламенті відбулася церемонія нагородження хороброго українського народу премією Сахарова

У Європейському парламенті відбулася церемонія вручення хороброму українському народу премії Сахарова 2022 року.

Церемонія відбулася в середу в Страсбурзі під час пленарного засідання Європарламенту.

У залі присутні українці: засновник евакуаційної медичної частини "Янголи Тайри" Юлія Паєвська, голова Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук, мер Мелітополя Іван Федоров, представники Державної служби України з надзвичайних ситуацій Олександр Чекригін і Станіслав Куликовський і представник руху громадського опору "Жовта стрічка".

Їм надали місця перед трибуною зали засідань. Перед початком церемонії українці розгорнули національний прапор. Депутати вітали їх оплесками. В залі також присутній представник України в Європейському Союзі посол Всеволод Ченцов.

Перед початком було продемонстровано документальний фільм боротьби українського народу з Росією з інтерв'ю Тайри, Матвійчук, Зеленського.

У своєму виступі президент Європарламенту Роберта Мецола констатувала, що зараз триває 293-й день війни в України. "Наш месидж чіткий - ми стоїмо з Україною, і ми не відвернемося. Український народ веде війну не лише за свою свободу, він веде війну за цінності. Цінності, які є основою життя в ЄС, і які ми маємо розкіш приймати, як належне, щодня. Ми часто говоримо про демократію, свободи так, ніби це якісь абстрактні поняття - свободи голосувати за тих, кому ми віримо, читати незалежні матеріали журналістів, вільно збиратися і сказати те, що ми хочемо сказати, не погоджуватися, домагатися того, що принесе нам щастя в житті, жити й любити без наслідків - це демократія, свобода. Український народ заслуговує це мати також. Європейський Союз підтримуватиме Україну в цій боротьбі. Тому сьогодні ми нагороджуємо найпрестижнішою премією Європейського парламенту за свободу і права людини хоробрий народ України, який представляє їхній президент, обрані лідери та громадянське суспільство... Українці не здадуться, так само, як і ми. Слава Україні!"

Відтак через відеозв'язок виступив президент Зеленський. Після його виступу кожен із присутніх українців отримав із рук Мецоли премію Сахарова. Після вручення учасники розгорнули український прапор.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ситуація в Покровську покращилася, українські військові провели успішні контрдії – 7 корпус ШР ДШВ

Зеленський анонсував програму УЗ-3000 – 3 тис. км безкоштовно в межах України залізницею

Президент доручив уряду до 15 листопада представити деталі пакету програм зимової підтримки

Протягом жовтня Сили оборони знищили 11269 повітряних цілей – ПС ЗСУ

Ворог окупував Новогригорівку Запорізької області, просунувся поруч та під Покровськом - DeepState

Окупанти за жовтень зайняли 267 кв км території України, як і у вересні – DeepState

Голова Світового пласту та засновник першої піцерії в Україні Спольський помер на 74 році життя

У Покровську тривають стабілізаційні заходи за участю ГУР - джерела

Неділя з понеділком обіцяють бути в Україні теплими, з туманом та майже без опадів

Соціальна сфера підключена до опалення на понад 60% - Мінрозвитку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА