Інтерфакс-Україна
02:45 28.12.2022

Православна церква у Литві засудила війну РФ в Україні та закликала до більшої незалежності церкви від Москви

1 хв читати
Православна церква у Литві засудила війну РФ в Україні та закликала до більшої незалежності церкви від Москви

Литовська православна церква засудила війну РФ в Україні та закликала до більшої незалежності церкви від Москви, повідомляється на сайті ЛПЦ.

"Литовська Православна Церква негайно засудила війну проти України на всіх рівнях – священноначалия, духовенства та мирян, і висловила цілковиту підтримку антивоєнної позиції свого предстоятеля - митрополита Віленського та Литовського Інокентія", - йдеться у повідомленні на сайті.

Також повідомляється, що збори ЛПЦ підтвердили вірність курсу на здобуття більшої церковної незалежності та прийняли відповідне звернення до Священного Синоду.

У заяві наголошується, що митрополит Інокентій раніше звернувся до Синоду з клопотанням про надання Литовській Православній Архієпископії статусу самоврядної церкви.

"Принципова позиція Литовської Православної Церкви полягає в тому, що церковний статус має бути приведений у відповідність до реального стану речей. Як відомо, Литовська Православна Архієпископія входить до традиційних релігійних громад Литви і є морально і фінансово незалежною релігійною організацією", - наголосили в заяві.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Процесуальні обов’язки Чернишову продовжено на два місяці

Колишній артист цирку отримав 8 років ув'язнення за передачу РФ даних щодо Сил оборони у Харкові

Чоловік загинув на Херсонщині через атаку російського БпЛА

Понад 55% українців проти участі у нацвідборі на "Євробачення" артистів, які в 2014-2022 рр. виступали в РФ

Представник України при ЄС Ченцов: Рішення саміту ЄС щодо репараційного кредиту Україні має стратегічне значення

Прем'єрка Італії: Домогтися згоди ЄС щодо заморожених російських активів буде далеко не просто

Українці - за пріоритетне фінансування ветеранських програм та цивільного захисту для відновлення в умовах війни - опитування

ДБР перевірить своїх працівників на можливу причетність до оприлюднення приватних фото Шабуніна

Українці назвали найбільшою після бойових дій проблемою корупцію у владі, у майбутньому бояться падіння доходів

Тумани очікуються у західних, південно-західних та центральних областях у середу ввечері та в четвер зранку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА