11:42 02.01.2023

У Ватикані розпочалося прощання з Папою Римським на спочинку Бенедиктом XVI

1 хв читати
У Ватикані розпочалося прощання з Папою Римським на спочинку Бенедиктом XVI

У Ватикані розпочалася церемонія прощання з Папою Римським на спочинку Бенедиктом XVI (Йозефом Ратцінгером), який помер 31 грудня у віці 95 років, передають італійські ЗМІ.

Рано-вранці в понеділок, ще до світанку, тисячі людей вишикувалися на площі Святого Петра в довгі черги, щоб засвідчити повагу та вшанувати колишнього понтифіка. Тіло спочилого Бенедикта XVI розміщено в соборі Святого Петра, у центрі базиліки.

Похорон відбудеться 5 січня, його проведе Папа Римський Франциск. Протягом трьох днів до похорону охочі зможуть попрощатися з Бенедиктом XVI у базиліці. Працівники служби безпеки вважають, що лише першого дня церемонії з покійним колишнім Папою Римським попрощаються щонайменше 25 тис. осіб.

Бенедикт XVI обіймав папський престол з 2005 до 2013 року. Він став 265-м за рахунком Папою Римським. У лютому 2013 року він офіційно склав із себе повноваження глави Римської католицької церкви. Зрікшись престолу, Бенедикт XVI прийняв рішення вести ізольований спосіб життя, не брати участі в управлінні церквою і повністю присвятити свій час молитві та роздумам.

Він пояснював своє рішення тим, що йому бракує сил, щоб ефективно керувати Католицькою церквою. Після зречення мешкав у монастирі у Ватиканських садах.

Римську католицьку церкву після зречення Бенедикта XVI очолив аргентинець Хорхе Бергольо, який після обрання Папою Римським узяв собі ім'я Франциск.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА