Інтерфакс-Україна
12:15 04.01.2023

Показники готовності українців до зими свідчать про їхню високу адаптивність до подальшого опору – соціологи

2 хв читати

Самооцінка готовності українців до проблем з опаленням узимку дещо підвищилася в грудні до 74% порівняно з 70% у вересні минулого року, зокрема до 34% порівняно з 24% зросла частка тих, хто вважав свої домогосподарства повністю готовими до зимових холодів.

Таку тенденцію фіксують соціологи Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) за результатами дослідження, проведеного методом телефонного опитування (вибірка – 995 осіб) 4-27 грудня 2022 року, та попереднього аналогічного дослідження, проведеного у вересні минулого року.

Коментуючи результати опитування, заступник директора КМІС Антон Грушецький сказав: "Запитання щодо готовності до проблем з опаленням узимку ми повторно ставили вже після масштабних руйнувань, яких було завдано українській енергетичній інфраструктурі, а також після настання холодів. Тобто абсолютна більшість респондентів уже на практичному рівні мали досвід проблем і більш об'єктивно можуть оцінювати готовність своєї родини".

Як зазначено в пресрелізі КМІС, у грудні 47% респондентів вважали себе скоріше готовими і стверджували, що "ще є дещо, що потрібно зробити для підготовки". Частка респондентів, які в грудні вважали свої родини неготовими, зросла до 24% порівняно з 21% у вересні.

За оцінкою Грушецького, поточні показники готовності "досить високі, зважаючи на фактичний рівень проблем у країні, і відображають, з одного боку, високий рівень оптимізму, а з іншого – високий рівень адаптивності до мінливих і часто дійсно складних реалій. Така адаптивність є важливою "цеглинкою" у загальній стійкості українського народу і є ще одним свідченням готовності чинити опір агресору і далі".

Суттєвіші відмінності є, якщо порівнювати частку тих, хто вважає себе "повністю готовими". У регіональному вимірі частка повністю готових знижується з 43% у західній частині України до 26% - у східній (хоча навіть на сході 68% вважають себе сумарно скоріше чи повністю готовими). За типом населеного пункту частка знижується з 48% серед жителів сіл до 22% серед жителів великих міст. За рівнем достатку родини серед найбільш заможних респондентів 38% вважають себе повністю готовими, і цей показник знижується до 19% серед найменш заможних українців. Окремо соціологи зазначають, що серед ВПО 26% є "повністю готовими" проти 35% серед респондентів, які не є ВПО. 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

10 липня: Яке сьогодні свято, все про цей день

Одну людину поранено внаслідок масованої ракетно-дронової атаки у Київській області – ОВА

Двоє загиблих і 13 постраждалих через масовану ракетно-дронову атаку ворога на Київ – КМВА

Кількість постраждалих через масовану атаку російських БпЛА на Київ зросла до 12 – Кличко

Двоє постраждалих, пожежі в житловій та нежитловій забудові внаслідок нічної атаки російських дронів – Кличко

В двох районах Києва викликано медичні бригади – Кличко

Ворожі дрони уразили житлові будинки в Шевченківському та Дарницькому районах Києва і спричинили пожежу на заправці - мер

Попередньо є влучання ворожих дронів у житловий будинок і нежитлову будівлю у Києві - КМВА

ЄС виділить України черговий транш ERA цього тижня – єврокомісар

Оборонна підтримка України Європою за 3 роки війни склала EUR52-54 млрд проти EUR60 млрд з боку США – єврокомісар

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА