Інтерфакс-Україна
12:15 04.01.2023

Показники готовності українців до зими свідчать про їхню високу адаптивність до подальшого опору – соціологи

2 хв читати

Самооцінка готовності українців до проблем з опаленням узимку дещо підвищилася в грудні до 74% порівняно з 70% у вересні минулого року, зокрема до 34% порівняно з 24% зросла частка тих, хто вважав свої домогосподарства повністю готовими до зимових холодів.

Таку тенденцію фіксують соціологи Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) за результатами дослідження, проведеного методом телефонного опитування (вибірка – 995 осіб) 4-27 грудня 2022 року, та попереднього аналогічного дослідження, проведеного у вересні минулого року.

Коментуючи результати опитування, заступник директора КМІС Антон Грушецький сказав: "Запитання щодо готовності до проблем з опаленням узимку ми повторно ставили вже після масштабних руйнувань, яких було завдано українській енергетичній інфраструктурі, а також після настання холодів. Тобто абсолютна більшість респондентів уже на практичному рівні мали досвід проблем і більш об'єктивно можуть оцінювати готовність своєї родини".

Як зазначено в пресрелізі КМІС, у грудні 47% респондентів вважали себе скоріше готовими і стверджували, що "ще є дещо, що потрібно зробити для підготовки". Частка респондентів, які в грудні вважали свої родини неготовими, зросла до 24% порівняно з 21% у вересні.

За оцінкою Грушецького, поточні показники готовності "досить високі, зважаючи на фактичний рівень проблем у країні, і відображають, з одного боку, високий рівень оптимізму, а з іншого – високий рівень адаптивності до мінливих і часто дійсно складних реалій. Така адаптивність є важливою "цеглинкою" у загальній стійкості українського народу і є ще одним свідченням готовності чинити опір агресору і далі".

Суттєвіші відмінності є, якщо порівнювати частку тих, хто вважає себе "повністю готовими". У регіональному вимірі частка повністю готових знижується з 43% у західній частині України до 26% - у східній (хоча навіть на сході 68% вважають себе сумарно скоріше чи повністю готовими). За типом населеного пункту частка знижується з 48% серед жителів сіл до 22% серед жителів великих міст. За рівнем достатку родини серед найбільш заможних респондентів 38% вважають себе повністю готовими, і цей показник знижується до 19% серед найменш заможних українців. Окремо соціологи зазначають, що серед ВПО 26% є "повністю готовими" проти 35% серед респондентів, які не є ВПО. 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Єрмак обговорив із радниками лідерів Великої Британії, Німеччини, Франції та Італії обмін полоненими та кроки до миру

Сибіга відкрив прем’єру фільму Культурних сил "In Thanks We Trust" про музичний тур на знак вдячності США

Харківський шпиталь зібрав кошти на новий КТ, на його закупівлю та установку знадобиться ще 2,5-3 місяці

З початку доби Сили оборони відбили 150 ворожих атак - Генштаб

На Покровському напрямку було знешкоджено 403 окупанти - Генштаб

У Броварському районі Київщини внаслідок атаки БпЛА поранено двох людей, пошкоджено будинок і авто – ОВА

У Голосіївському районі Києва через падіння уламків БпЛА пошкоджено чотири авто та вікна будівлі – КМВА

Російські війська обстріляли Харківщину: загинула жінка, є постраждалі - Нацполіція

У Києві чути вибухи, працює ППО - КМВА

У КИЄВІ ЧУТИ ВИБУХИ, ПРАЦЮЄ ППО - КМВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА