Інтерфакс-Україна
21:18 05.01.2023

Резніков про посилення відповідальності для військових: У нас триває відкрита війна, стоїть питання виживання

2 хв читати

Міністр оборони України Олексій Резніков, коментуючи зміни до законодавства про посилення відповідальності військовослужбовців, заявив, що питання невідворотності покарання й армійська дисципліна - це питання виживання не лише Збройних сил, а й усієї країни.
"Питання невідворотності покарання, дисципліна армійська - це питання виживання не просто Збройних сил, а усієї країни. Тому я довіряю нашому військовому командуванню і підтримую їх у цьому проханні", - сказав Резніков під час інтерв'ю для національного телемарафону.
За словами міністра, просили внести зміни до законодавства саме військові, командувачі, командири бригад, тому що "є проблеми в деяких ситуаціях із дисципліною, і цим користуються деякі люди".
"Це було дуже наполегливе, багатомісячне прохання і робота саме нашого військового командування. Я довіряю генералові Залужному, його Генштабу, його командувачам. І парламент відреагував на це тим, що ухвалив низку цих законопроєктів", - зазначив Резніков.
Міністр наголосив, що "міг би зрозуміти тих, хто обурений, якби зараз був мирний час".
"У нас сьогодні триває відкрита війна, стоїть питання виживання", - сказав він.
Як повідомлялося, 19 грудня головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний виступив на підтримку змін до законодавства про посилення відповідальності військовослужбовців і попросив президента України Володимира Зеленського підписати відповідний законопроєкт, схвалений Верховною Радою.
Верховна Рада на засіданні 13 грудня 270 голосами підтримала законопроєкт №8271 про посилення відповідальності за військові злочини, а також за невідкладне його підписання і направлення президентові України. Того самого дня його підписав спікер парламенту Русланом Стефанчуком і направив на підпис главі держави.
Законопроєкт, зокрема, унеможливлює звільнення військовослужбовців від покарання або призначення їм м'якшого покарання, ніж передбачено в чинному Кримінальному кодексі України (непокора; невиконання наказу; погроза або насильство стосовно начальника; самовільне залишення місця несення служби; дезертирство, самовільне залишення поля бою або відмова діяти зброєю).
15 грудня на сайті глави держави було опубліковано петицію №22/173526-еп із закликом накласти вето на закон, яка за першу добу набрала 28 тис. підписів, що вище за необхідну кількість для розгляду її президентом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Запоріжжя: Масштабна пожежа в п’ятиповерховому будинку – 9 постраждалих, серед них діти

Негода в Харкові: Троє постраждалих через обвал даху, загибла жінка та травмована дитина

Зеленський: Ми робимо все, щоб Україна отримала якнайбільше засобів для збиття дронів, для збиття ракет

Зеленський після зустрічі з Умєровим анонсував зміни в державних інституціях найближчим часом

Макрон засудив 30% мита США на експорт з ЄС і закликав до відповіді Євросоюзу

Потреба у дронах-перехоплювачах очевидна, але розробка займе час — Фройдінг

У Києві затримали підозрюваного у вбивстві на Троєщині, йому обрано запобіжний захід

Німеччина сподівається досягти угоди щодо купівлі систем Patriot для України, у понеділок Пісторіус відвідає Вашингтон - Фройдінг

Президентка Єврокомісії: 30% тариф США зашкодить бізнесу та споживачам по обидва боки Атлантики

У Херсоні загинула 87-річна жінка внаслідок ворожої атаки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА