Інтерфакс-Україна
11:53 14.01.2023

Ситуація навколо Соледара посилила протистояння між керівництвом РФ і ПВК "Вагнера" - ISW

1 хв читати
Ситуація навколо Соледара посилила протистояння між керівництвом РФ і ПВК "Вагнера" - ISW

Заяви російського військового керівництва про нібито взяття м. Соледар Донецької області викликало бурхливу реакцію в РФ через відмову міноборони РФ визнати участь приватної військової компанії "Вагнера" в цій операції, йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW) за 13 січня.

"Заява міноборони Росії висвітила наявний конфлікт між групою Вагнера і міноборони Росії... Пригожин і міноборони Росії рівною мірою намагаються підірвати одне одного", - йдеться у зведенні.

Раніше ватажок ПВК "Вагнера" Євген Пригожин особисто відвідав Соледар, відзначив щоденні успіхи "вагнерівців" і звинуватив бюрократів і урядовців у "постійних спробах вкрасти перемогу у ПВК Вагнера " і применшити її досягнення.

"Спроби Путіна збалансувати іноді взаємовиключні напрямки зусиль, спрямовані на збереження підтримки міноборони Росії в його війні, публічне дистанціювання від військових невдач і використання паралельних збройних сил Пригожина, можуть мати наслідки для його влади", - зазначають в ISW.

Водночас аналітики наводять слова міністра оборони України Олексія Резнікова, який заявив, що ситуація навколо Соледара складна, і не підтвердив контроль окупантів над містом. Українські військові повідомили, що в ніч з 12 на 13 січня вони продовжували бої в Соледарі. Водночас в ISW відзначили, що ситуація в Соледарі безпосередньо не вплине на ситуацію навколо Бахмута.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: Ми робимо все, щоб Україна отримала якнайбільше засобів для збиття дронів, для збиття ракет

Зеленський після зустрічі з Умєровим анонсував зміни в державних інституціях найближчим часом

Макрон засудив 30% мита США на експорт з ЄС і закликав до відповіді Євросоюзу

Потреба у дронах-перехоплювачах очевидна, але розробка займе час — Фройдінг

У Києві затримали підозрюваного у вбивстві на Троєщині, йому обрано запобіжний захід

Німеччина сподівається досягти угоди щодо купівлі систем Patriot для України, у понеділок Пісторіус відвідає Вашингтон - Фройдінг

Президентка Єврокомісії: 30% тариф США зашкодить бізнесу та споживачам по обидва боки Атлантики

У Херсоні загинула 87-річна жінка внаслідок ворожої атаки

США запровадять 30% тариф на імпорт товарів з ЄС і Мексики з 1 серпня

Наступне засідання у форматі "Рамштайн" відбудеться протягом наступних 10 днів - генерал Фройдінг

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА