Інтерфакс-Україна
21:03 21.01.2023

Держава виплачуватиме компенсації за зруйноване житло "житловими сертифікатами"

2 хв читати
Держава виплачуватиме компенсації за зруйноване житло "житловими сертифікатами"

Підготовлений до другого читання законопроєкт про компенсацію за пошкоджене та зруйноване житло (№7198) враховує позицію Мінвідновлення, що компенсації за зруйноване житло, зафіксоване в "Дії", надаватиметься грошима у вигляді житлових сертифікатів, а не квадратними метрами, повідомила заступниця міністра Олександра Азархіна.

"У людини буде можливість вибрати, як вона використає житловий сертифікат - або на ринку вторинного житла або первинного житла. Також передбачена можливість, у разі втрати приватного будинку, на цій ділянці отримати компенсацію за будівельні матеріали та роботи з будівництва будинку на місці зруйнованого", - сказала вона на церемонії підписання Меморандуму про співпрацю між Мінвідновлення та громадською організацією "Офіс трансформації".

Азархіна уточнила, що житловий сертифікат видаватиметься на суму, яка відображатиме вартість зруйнованого житла, і його можна буде використати для придбання нерухомості.

Заступниця міністра зазначила, що міністерство та команда авторів законопроєкту №7198 виступали категорично проти того, щоб держава сама будувала житло замість зруйнованого та селила там людей.

"Ми були проти цього, і ми раді, що наш підхід підтримали",- зазначила Азархіна.

"Житловий сертифікат" можна буде використовувати упродовж п'яти років для покупки квартири, приватного, садового чи дачного будинку на первинному чи вторинному ринках. Можна вибрати будь-який регіон, окрім тимчасово окупованих територій та таких, де ведуться бойові дії. Якщо коштів житлового сертифіката для купівлі бажаного об'єкта нерухомості недостатньо, людина може додати суму, що бракує, додала вона.

Базовим джерелом для компенсацій мають стати заарештовані російські активи.

Як повідомлялося, понад 2,4 млн українців проживають у пошкодженому в результаті агресії Росії житлі. До "Дії" вже надійшло понад 316 тис. заявок про знищене та пошкоджене майно. Законопроєкт №7198 Верховна Рада схвалила у першому читанні у квітні 2022 року.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Суд пом’якшив запобіжний захід для екссудді Тандира, який збив на смерть нацгвардійця на блокпосту

Село Кутьківка Харківської області під повним контролем Сил оборони України - 16 АК

УЧХ допомагав постраждалим від нічних повітряних атак РФ в Київській та Запорізькій областях

Посадовцям КМДА повідомлено про підозру в розтраті 4,5 млн грн на ремонті вул. Кирилівської

РФ отримає відповідь на удар по Запоріжжю – Зеленський

Україна презентувала в Брюсселі проєкт із концесії порту "Чорноморськ"

Молдова продовжила тимчасовий захист для українських біженців до березня 2027 року

Німеччина передасть Україні 33 мобільні теплоелектростанції - посол Томс

До МЗС викликали посла Угорщини, висловлено протест у зв’язку із нещодавніми заявами угорського керівництва

Окупанти намагаються інфільтруватися в міста в цивільному – ЦПД

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА