Інтерфакс-Україна
10:39 24.01.2023

У Фінляндії допустили розгляд заявки країни на членство в НАТО без Швеції

2 хв читати
У Фінляндії допустили розгляд заявки країни на членство в НАТО без Швеції

Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Гаавісто (Pekka Haavisto) не виключає, що заявку країни на членство в НАТО буде розглянуто без прив'язки до заявки Швеції.

"Фінляндії, можливо, доведеться переглянути свою заявку на одночасне членство в НАТО зі Швецією, якщо заявку Швеції буде відкладено на триваліший період часу", - заявив Хаавісто у вівторок, його цитують фінські ЗМІ.

Однак, за словами Гаавісто, ще зарано займати позицію з цього питання.

"Варіант номер один для безпеки Фінляндії та Швеції, як і раніше, полягає в тому, щоб країни прагнули вступити до НАТО одночасно", - сказав глава МЗС.

За словами Гаавісто, "вступ Фінляндії та Швеції до НАТО буде відкладено як мінімум до виборів у Туреччині". Президентські та парламентські вибори в Туреччині відбудуться 14 травня.

Він також зазначив, що Фінляндія, Швеція та Туреччина намагаються домовитися про нову тристоронню зустріч на початку весни для оцінки ситуації.

Держави-члени підписали протоколи про приєднання Фінляндії та Швеції до Північноатлантичної ради 5 липня 2022 року. Ці держави приєднаються до НАТО, коли всі держави-члени ратифікують протоколи про вступ.

На сьогодні з 30 країн-членів НАТО членство Швеції та Фінляндії в альянсі поки що не ратифікували Туреччина й Угорщина.

Туреччина заблокувала процес вступу, вимагаючи від скандинавських країн оголосити терористичними курдські організації та видати осіб, які обвинувачуються у тероризмі, а також скасувати заборони на постачання зброї Анкарі.

Останніми днями у Швеції відбулися масштабні антитурецькі протести, які загострили відносини між двома країнами. Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив у понеділок увечері, що Анкара не підтримає заявку Швеції на членство в НАТО.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Укрдержархів планує реалізувати проєкт побудови підземного сховища на 1 тис. кв. м у 2025 р. - Хромов

До центрів рекрутингу звернулося понад 45 тис. осіб

Президент підписав закон про направлення підрозділів ЗСУ до інших держав під час війни

Єврорада схвалила третій платіж Україні на суму майже EUR3,5 млрд в рамках Ukraine Facility

У майбутньому Україна може порушити питання повернення архівних документів, які РФ вивозила за імперських та радянських часів, - Мін'юст

Трамп анулював помилування, які Байден зробив автопідписом

Дронова атака РФ на енергооб'єкти знеструмила низку споживачів у кількох областях – "Укренерго"

Сибіга: Росія повинна відповісти чітким і безумовним «так» на пропозицію щодо тимчасового перемир’я

Мін'юст готовий ініціювати санкції щодо причетних до вилучення та знищення архівів на окупованих територіях

Голова Укрдержархіву Хромов задекларував 2 млн грн доходів за 2024 рік

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА