Інтерфакс-Україна
07:56 27.01.2023

Потужні вибухи зафіксовано поблизу Запорізької АЕС – МАГАТЕ

1 хв читати
Потужні вибухи зафіксовано поблизу Запорізької АЕС – МАГАТЕ

Поблизу Запорізької АЕС 26 січня зафіксовано вибухи, повідомляє пресслужба МАГАТЕ.

"Експерти Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), які були присутні на Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) в Україні, повідомляють, що за межами об'єкта сталися потужні вибухи, що свідчать про воєнні дії поблизу", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що близько 10:00 ранку середи було чути вісім сильних вибухів, від яких вібрували вікна офісів на заводі, а на день пізніше їх побільшало. Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі зазначив, що ознаки бойових дій поблизу ЗАЕС наголошують на життєво важливому значенні якнайшвидшого узгодження та впровадження зони ядерної безпеки та захисту навколо станції.

"Зона допоможе переконатися, що ЗАЕС не є метою та не використовується для атак", - заявив Гроссі.

Як зазначається, Україна повідомила МАГАТЕ, що атомні електростанції країни нині знизили вироблення електроенергії внаслідок обстрілу енергетичної інфраструктури. Це підтвердили групи МАГАТЕ, які зараз постійно перебувають на всіх майданчиках українських АЕС.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Єрмак повідомив про повернення ще трьох підлітків з ТОТ в рамках Bring Kids Back UA

Шмигаль: Україна отримає 5 машин для розмінування Bozena та іншу техніку від Словаччини

Європарламент у середу обговорить вторгнення російських дронів в повітряний простір ЄС – порядок денний

Шмигаль з прем'єром Нідерландів відвідали виробництво БпЛА

Верещук обговорила з послом Італії повернення українських заручників, незаконно утримуваних РФ

Свириденко і Схооф обговорили захист і відбудову української енергетичної інфраструктури

Кабмін ухвалив збільшення видатків Міноборони на 311 млрд грн – Шмигаль

Кабмін пропонує збільшити на 324,7 млрд грн витрати на оборону в держбюджеті-2025, джерело фінансування - ERA - Свириденко

Голова ДПСУ на зустрічі з військовими підрозділу Касьянова спростував спекуляції про штурмовиків на добропільському напрямку

За цю війну обовʼязково має бути відповідальність для всіх, хто розпочав її – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА