08:05 31.01.2023

SpaceX ще на добу перенесла запуск нової групи інтернет-супутників Starlink

2 хв читати
SpaceX ще на добу перенесла запуск нової групи інтернет-супутників Starlink

Запуск ракети-носія Falcon 9 з черговою партією із 49 міні-супутників для поповнення орбітального угрупування глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink, який мав відбутися в понеділок, перенесено на добу, повідомила компанія-розробник SpaceX.

Це вже друге перенесення запуску.

"У зв'язку з необхідністю додаткового часу для передстартових перевірок плануємо провести запуск супутників Starlink завтра о 08:15 за часом Тихоокеанського узбережжя США (о 18:15 за Києвом)", - йдеться в повідомленні.

Запуск буде здійснено зі стартового майданчика SLC-4E на базі Космічних сил США Ванденберг у Каліфорнії.

Він стане 71-м виведенням на орбіту групи інтернет-супутників з травня 2019 року в рамках проєкту Starlink і третім у поточному місяці. SpaceX вже запустила майже 3,8 тис таких супутників. Частина вийшла з ладу чи зійшла з орбіти. Близько 3,5 тис. апаратів залишаються на орбіті у робочому стані.

Як вторинне корисне навантаження ракета також виведе на орбіту апарат ION SCV009 італійської компанії D-Orbit. Він є супутниковим буксиром, призначеним для виведення кількох міні-супутників замовників на різні орбіти.

При цьому перший багаторазовий ступінь ракети-носія Falcon 9, який використовується всьоме, приблизно за 8,5 хвилин після старту повинен буде здійснити керовану вертикальну посадку на плавучу платформу-дрон Of Course I Still Love You, яка розміщена в Тихому океані в 655 км від бази.

Нині компанія SpaceX є найбільшим супутниковим оператором у світі. Інтернет від Starlink доступний користувачам у 45 країнах, зокрема в Північній Америці, Європі, Далекому Сході та в Австралії. За даними Пентагону, послугами цих супутників також активно користуються американські військові.

У майбутньому SpaceX планує розгорнути орбітальне угруповання з 12 тис. космічних апаратів (а згодом - із 30 тис.) для створення повномасштабної мережі, яка дозволить забезпечити мешканців Землі широкосмуговим доступом в інтернет у будь-якому куточку планети. Загальна сума інвестицій у реалізацію проєкту оцінюється у $10 млрд.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА