Інтерфакс-Україна
08:05 31.01.2023

SpaceX ще на добу перенесла запуск нової групи інтернет-супутників Starlink

2 хв читати
SpaceX ще на добу перенесла запуск нової групи інтернет-супутників Starlink

Запуск ракети-носія Falcon 9 з черговою партією із 49 міні-супутників для поповнення орбітального угрупування глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink, який мав відбутися в понеділок, перенесено на добу, повідомила компанія-розробник SpaceX.

Це вже друге перенесення запуску.

"У зв'язку з необхідністю додаткового часу для передстартових перевірок плануємо провести запуск супутників Starlink завтра о 08:15 за часом Тихоокеанського узбережжя США (о 18:15 за Києвом)", - йдеться в повідомленні.

Запуск буде здійснено зі стартового майданчика SLC-4E на базі Космічних сил США Ванденберг у Каліфорнії.

Він стане 71-м виведенням на орбіту групи інтернет-супутників з травня 2019 року в рамках проєкту Starlink і третім у поточному місяці. SpaceX вже запустила майже 3,8 тис таких супутників. Частина вийшла з ладу чи зійшла з орбіти. Близько 3,5 тис. апаратів залишаються на орбіті у робочому стані.

Як вторинне корисне навантаження ракета також виведе на орбіту апарат ION SCV009 італійської компанії D-Orbit. Він є супутниковим буксиром, призначеним для виведення кількох міні-супутників замовників на різні орбіти.

При цьому перший багаторазовий ступінь ракети-носія Falcon 9, який використовується всьоме, приблизно за 8,5 хвилин після старту повинен буде здійснити керовану вертикальну посадку на плавучу платформу-дрон Of Course I Still Love You, яка розміщена в Тихому океані в 655 км від бази.

Нині компанія SpaceX є найбільшим супутниковим оператором у світі. Інтернет від Starlink доступний користувачам у 45 країнах, зокрема в Північній Америці, Європі, Далекому Сході та в Австралії. За даними Пентагону, послугами цих супутників також активно користуються американські військові.

У майбутньому SpaceX планує розгорнути орбітальне угруповання з 12 тис. космічних апаратів (а згодом - із 30 тис.) для створення повномасштабної мережі, яка дозволить забезпечити мешканців Землі широкосмуговим доступом в інтернет у будь-якому куточку планети. Загальна сума інвестицій у реалізацію проєкту оцінюється у $10 млрд.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Міноборони відкриє перший ментальний центр для військових на базі колишнього елітного комплексу під Києвом

Росіяни за добу здійснили 124 обстріли прикордонних територій Сумщини, пошкоджено житлові будинки та об’єкти інфраструктури – ОВА

Поліцейські затримали двох підлітків, що побили військового у Гідропарку

Аварійно-рятувальні роботи після обстрілу Харкова завершено

Сибіга обговорив з главою МЗС Литви подальші спільні кроки для відновлення миру та безпеки України та всієї Європи

Сибіга обговорив з головами МЗС Латвії та Польщі посилення тиску на РФ та зміцнення безпеки України

У шорт-листі кандидатів на главу "Укренерго" залишилися чинний керівник та ще два її представники

Дуда заявив про прагнення включити Польщу у французьку систему ядерного стримування

Трамп заявив, що США можуть вийти із переговорного процесу щодо врегулювання війні РФ проти України

ЗСУ отримали понад 200 багі зі сталі "Метінвесту", наразі автівки отримали прикордонники

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА