Інтерфакс-Україна
20:25 31.01.2023

У Запоріжжі шахраї, обіцяючи соціальну допомогу, виманювали особисті дані та знімали кошти з банківських карток постраждалих

1 хв читати
У Запоріжжі шахраї, обіцяючи соціальну допомогу, виманювали особисті дані та знімали кошти з банківських карток постраждалих

У Запоріжжі шахраї "очистили" банківські картки місцевих жителів, які прочитавши фейкові оголошення у соцмережах та sms-повідомлення, намагалися оформити фінансову допомогу зокрема для переселенців, повідомляє відділ комунікації Національної поліції у Запорізькій області у вівторок.

За даними відомства, в останні дні січня в поліцію Запоріжжя звернулися кілька місцевих мешканок, що стали жертвами аферистів, які пообіцяли соціальну допомогу в обмін на їхні персональні дані, а також номери банківських карток.

Як повідомляє поліція, серед постраждалих 64-річна мешканка Запоріжжя, котра втратила 98 тис грн, які були на рахунку її банківської картки після того, як відреагувала на оголошення у соцмережі про надання допомоги переселенцям. Вона перейшла за шахрайським посиланням в інтернеті, ввела свої персональні дані та дані банківських карток. Після чого всі гроші з її рахунку зникли.

На вудку шахраїв потрапила і 60-річна запорожанка, яка повірила sms-повідомленню нібито про необхідність оформлення нарахувань соцдопомоги. Як тільки вона перейшла за посиланням, то одразу втратила 47 тис грн зі свого рахунку.

Дані про факти шахрайства внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками злочинів ч.1 ст.190 КК України (Шахрайство).

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Франція та Великобританія готові надати до 15 тисяч військових для гарантій безпеки в Україні – ЗМІ

Сили оборони відбили з початку доби 120 ворожих атак - Генштаб

Американська розвідка спростувала заяви РФ про "атаку" України на резиденцію Путіна - ЗМІ

РФ атакувала дронами енергетичну інфраструктуру Одещини напередодні Нового року — ОВА

До 8,6 тис. грн підвищилася мінімальна зарплата в Україні із 1 січня

Зеленський призначив Олексія Семенюка головою НКЦПФР - указ

Зеленський: підписи під слабкими угодами тільки підживлюють війну, мій підпис стоятиме під сильною угодою

Зеленський: Ми хочемо закінчення війни, але не закінчення України

У 2026 році можливо зупинити Росію, санкції кусають її, але спрацює тільки мертва хватка – Зеленський

КОЛЕКТИВ АГЕНТСТВА "ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА" ВІТАЄ СВОЇХ ПЕРЕДПЛАТНИКІВ, ЧИТАЧІВ І КОЛЕГ ІЗ НОВИМ 2026 РОКОМ!

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА