Інтерфакс-Україна
10:05 09.02.2023

СБУ затримала співробітника УЗ, який за завданням ворога коригував удари по Києву

2 хв читати
СБУ затримала співробітника УЗ, який за завданням ворога коригував удари по Києву

Служба безпеки України викрила російського агента у лавах державного акціонерного товариства "Укрзалізниця", який коригував ворожі удари по столиці.

У повідомленні української спецслужби в четвер повідомляється, що зловмисник - діючий посадовець регіональної філії "Південно-Західна залізниця", якого спецслужба РФ залучила до негласної співпраці після повномасштабного вторгнення.

"У разі захоплення регіону загарбники обіцяли своєму поплічнику лояльне ставлення та керівні посади в окупаційних адміністраціях. Зловмисник перебував на постійному зв’язку з кадровим співробітником ФСБ, який координував його розвідувально-підривну діяльність проти України", - йдеться у повідомленні.

За інформацією СБУ, агресора цікавили розвіддані про час і місце пересування військових ешелонів із озброєнням та боєприпасами ЗСУ, також ворожий посібник намагався передати окупантам координати об'єктів енергогенерувальних підприємств у Києві.

У разі отримання розвідданих, як зазначають у спецслужбі, окупанти планували використовувати їх для підготовки та проведення серії прицільних ракетних ударів по українській інфраструктурі.

"Співробітники СБУ спрацювали на випередження – своєчасно викрили російського агента, задокументували його злочинну діяльність і затримали у Чернігові. Під час обшуків правоохоронці виявили смартфони із доказами законспірованого листування з представником російської спецслужби", - інформують у СБУ.

Слідчі СБУ повідомили ворожому агенту про підозру за ч.2 ст.111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Вирішують питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Триває розслідування щодо притягнення до відповідальності всіх організаторів та учасників російської агентури.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський повідомив про початок обміну, що триватиме кілька днів

АРМА просить НАБУ перевірити інформацію медіа щодо конкурсів з відбору управителів арештованих активів

Повідомлено про підозру організатору крадіжки 15 млн грн з автомобіля обміну валют – прокуратура

Єрмак і радники лідерів країн Європи скоординували кроки в рамках підготовки до саміту G7

ДБР повідомило про підозру в незаконному збагаченні колишньому керівнику одного з управлінь сил логістики ЗСУ

В Києві попрощалися із рятувальниками, які загинули під час ворожої атаки 6 червня

Глава МЗС Литви прибув до Києва з робочим візитом

Українські діти прибули до Узбекистану на реабілітацію та відпочинок

Нападника відпустили: платформа Strichka засуджує інцидент в італійському Ріміні

Повідомлення про наступ на Дніпропетровщині не відповідають дійсності – ЦПД

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА