Інтерфакс-Україна
14:06 09.02.2023

В УПЦ (МП) заявили про незаконність релігієзнавчої експертизи Держкомісії з етнополітики та свободи совісті

2 хв читати

Релігієзнавча експертиза Статуту про управління Української православної церкви (Московського патріархату) упереджена та незаконна, заявляє голова юридичного відділу УПЦ (МП) протоієрей Олександр Бахов.

"Неодноразово я особисто і наш предстоятель в своїх листах до ДЕСС наголошували на тому, що до складу експертної групи мають бути залучені фахові та неупереджені спеціалісти. І фаховість в цьому випадку полягає не тільки в тому, скільки наукових статей чи підручників особа написала. Фаховість також полягає у тому, що особа є доброчесною, проявляє відповідну толерантність та несе відповідальність за ті висновки, які є в релігієзнавчій експертизі. Оскільки це питання стосується канонічного права", - заявив протоієрей Олександр.

"Експертиза незаконна, скільки в результаті експерти самовільно змінили предмет і об’єкт дослідження, посилаючись на інтернет-ресурси країни-агресора, вдаючись до маніпуляцій, створили передумови для розколу українського суспільства за релігійною ознакою, що своєю чергою створює передумови для виправдання військової агресії проти України. У зв’язку з цим вважаю, що вони повинні бути притягнуті до кримінальної відповідальності за державну зраду", - стверджує голова юрвідділу УПЦ (МП).

За його словами, ДЕСС... "вона має право проводити цю релігієзнавчу експертизу, але механізм реалізації цього права відсутній, відсутнє будь-яке положення, відсутня методика проведення цієї релігієзнавчої експертизи, критерії відбору експертів, оцінки, відповідальності тощо". "Тому, виходячи з цього, ми приходимо до висновку, що ця релігієзнавча експертиза є незаконною, тому що її проведення не передбачене жодним нормативно-правовим актом", - зазначив протоієрей.

Він також заявив, що УПЦ захищає "не зв'язок із МП", а "своє право бути Українською православною церквою, право молитися у тій Церкві, в якій ми перебуваємо", що гарантує Конституція, міжнародні нормативно-правові акти, право на свободу віросповідання.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Росія продовжує атакувати на фронті, за перемир‘я хоче видати тільки відсутність "шахедів" - ЦПД

"Слуга народу" підтримає ратифікацію угоди між Україною та США про створення інвестфонду

Сирський обговорив із Бріґером важливість нарощення ініціативи ЄС щодо постачання боєприпасів та засобів ППО

Кардинали протягом ранку четверга не змогли обрати нового Папу Римського

Путінське "парадне перемир'я" виявилося фарсом, Україна адекватно реагує на обстріли і надає інформацію партнерам – Сибіга

Міноборони допустило до експлуатації три модифікації помпових рушниць

Перед ратифікацією Угоди зі США "Євросолідарність" ініціює спеціальну заяву парламенту – Геращенко

В Раду внесено законопроєкт про військового омбудсмана

Мир з Росією неможливий за рахунок тільки дипломатії, вважає Яценюк

В Україні збережеться прохолодна дощова погода, місцями заморозки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА